Ana sayfa Haberler Instagram, TikTok Benzeri “Reels” Özelliğini Test Ediyor

Instagram, TikTok Benzeri “Reels” Özelliğini Test Ediyor

0

Daha önce Snapchat’in özelliklerini çalmakla suçlanan Instagram, şimdi de TikTok benzeri bir özelliği ile gündeme geldi. Türkçesi Makaralar olan Reels özelliği ile Instagram’da artık TikTok’da olduğu gibi 15 saniyelik, müzik veya ses eklenmiş videolar paylaşılabilecek.

Instagram, Reels özelliğini Brezilya’da test etmeye başladı. Reels özelliği kısaca, TikTok benzeri 15 saniyelik eğlenceli videolar hazırlayıp paylaşmanızı sağlıyor. Tabi bu özelliği gören herkesin aklına direk olarak TikTok uygulaması geldi ve Instagram’ı TikTok’un özelliğini araklamakla suçladılar.

Konu hakkında Instagram tarafından bir açıklama yapıldı.

“İki ürün de tamamen aynı değil ve günün sonunda, müzikle video paylaşmak, herkesin ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz oldukça evrensel bir fikir. Bunu eşsiz bir format haline getirmeye odaklandık… Arkadaşlarınız zaten Instagram’dalar. Bence bu sadece Instagram için geçerli.”

Açıklamanın orjinali ise şu şekilde:

“No two products are exactly the same, and at the end of the day, sharing video with music is a pretty universal idea we think everyone might be interested in using. The focus has been on how to make this a unique format for us… Your Friends are already on Instagram. I think that’s only true of Instagram.”

Sonuç olarak Instagram Reels(Makaralar) ile instagram kullanıcıları popüler şarkıları veya diğer videolardan sesleri alabilecek ve dudak senkronizasyonu gibi müziğe veya sözlü kelimelere yeni görseller ekleyebilecekler. Makaralar ayrıca zamanlamalı başlıklar (başka bir popüler TikTok özelliği), yeni video geçişleri ve özel efektler gibi birçok yeni düzenleme özelliği de sunacak.

Instagram’ın yeni özelliği Reels ve konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here