Instagram story arka plan değiştirme ve instagram reels arka plan değiştirme nasıl yapılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlataağız. Instagram Hikaye ve Reels’da yer alan Green Screen efekti sayesinde paylaştığınız reels ve hikayelerin arka planını kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Reels ve Story arka planına fotoğraf veya video ekleyebilir, arka planı siyah veya beyaz yapabilirsiniz. Gelin şimdi instagram hikaye ve reels arka planı değiştirme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Instagram Hikaye ve Reels Arka Plan Değiştirme

  • Instagram uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki [+] simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda, Hikaye veya Reels‘i seçin.
  • Altta yer alan Deklanşör simgesini yana kaydırarak en sona gelin ve Efektlere Göz At butonuna dokunun.
  • Açılan ekranda sol üstteki arama simgesine dokunun ve kutuya Green Screen yazın.
  • Açılan listeden Green Screen efektini seçin. Artık efektler sekmesine Deklanşörün sol tarafında Green Screen efektini görebilirsiniz.
  • Green Screen’i seçtikten sonra Medya Ekle butonuna dokunup telefon galerinizden Fotoğraf veya Video seçebilir ve bunları arka plan olarak ayarlayabilirsiniz.reels arka plan değiştirme

Instagram story arka plan değiştirme ve instagram reels arka plan değiştirme işlemi Green Screen efekti sayesinde hem çok kolay bir şekilde yapılabilir hem de görüntüde kayma olmadığı için oldukça kaliteli bir arka plan değiştirme işlemi yapılabiliyor.

Birçok kullanıcı instagram hikaye arka plan siyah yapma sorusunu sormaktadır. Green Screen’i kullanıp galerinizden siyah bir fotoğrafı seçerek arka planı siyah yapabilirsiniz. Siyah fotoğraf çekmek için kamerayı parmağınızla kapatıp fotoğraf çekebilirsiniz. Yine aynı şekilde beyaz bir fotoğraf kullanarak instagram arka planını beyaz yapabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık