Instagram’a son zamanlarda gelen en güzel özelliklerden biri “Yakınlarda Silinenler” özelliği oldu. Artık yanlışlıkla sildiğiniz, fotoğraf, video, hikaye, reels ve IGTV videosunu 30 gün içerisinde kurtarıp geri getirebilirsiniz. Gelin şimdi instagram silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2021

Başlamadan önce, Instagram’da silinen gönderileri yalnızca silme işleminden sonraki 30 gün içerisinde geri getirebileceğinizi hatırlatalım. 30 günlük süre içinde sildiğiniz fotoğraf, video, reels, IGTV videosunu geri getirebilirsiniz. Silinen hikayeleri geri getirmek içinse 24 saat zamanınız vardır. Fakat hikaye arşivleme özelliğini açtıysanız, silinen instagram hikayelerini de 30 gün içinde geri getirebilirsiniz. Şimdi bunları açıklığa kavuşturduğumuza göre silinen instagram gönderilerini geri getirme işlemine başlayabiliriz.

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun ve açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Yakınlarda Silinenler seçeneğini seçin.

instagram silinen fotograflari geri getirme 1

  • Geri yüklemek istediğiniz fotoğrafı/gönderiyi seçin.
  • Üç nokta …’ya dokunun ve Geri Yükle seçeneğini seçin. Açılan onay penceresinde işlemi onaylayın.
  • Açılan kimlik doğrulama sayfasında, güvenliğiniz için mail adresine veya telefon numaranıza kod göndermeniz ve gelen kodu girmeniz istenecektir. Kodu gönderin ve gelen kodu girin. (6 haneli kodun gelmesi birkaç dakika sürebilmektedir.)

instagram silinen fotograflari geri getirme 2

  • Doğrulama işlemini yaptıktan sonra silinen gönderi instagram profilinize geri yüklenecektir.

Intagram’da Silinen Fotoğraf, Hikaye, Reels ve IGTV Videolarını Geri Getirme

Yukarıdaki adımları yaparak, silinen instagram gönderilerini geri getirebilirsiniz. Yanlışlıkla gönderilerini silen kişiler için bu özellik oldukça faydalıdır.

Bununla birlikte 30 gün sonra silinen gönderilerin kalıcı olarak silindiğini unutmayın. Yanlışla sildiğiniz veya silip sonra geri getirmek istediğiniz gönderileri birkaç basit adımla kurtarabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık