Instagram’da paylaştığınız görselin yüksek kalitede görünmesi için Instagram’ın önerdiği boyutlarda görsel yükleminiz oldukça önemlidir. Bu yazımızda instagram reels boyutu nedir sorunu cevaplayacağız. Ayrıca merak edenler için instagram’da görsellerin yatay, kare ve dikey paylaşım boyutlarını paylaşacağız.

Instagram’da içerik üretenler için paylaşılan görsellerin boyutunu ayarlamak oldukça önemlidir. Saatlerce verdiğiniz emeğin karşılığını tam alabilmeniz için yükleyeceğiniz görsel boyutunu doğru ayarlamanız gerekmektedir. Böylece paylaşımınız hem daha kaliteli gözükecek hem de paylaştığınız içeriğin her bir alanını doğru kullanmış olacaksınız. Şimdi konumuzun ana sorusu olan instagram reels boyutu nedir sorusunun cevabıyla işe başlayalım.

Instagram Reels Boyutu Nedir?

Instagram reels paylaşımlarında kullanacağınız görseller için ideal boyut 1080x1920px‘dir.

Insgram Hikaye Boyutu Nedir?

Instagram hikaye paylaşımlarında kullanacağınız görseller için ideal boyut 1080x1920px‘dir.

Instagram Gönderilerinde Hangi Boyutlar Kullanılmaktadır?

Instagram gönderilerinde yatay, kare ve dikey olmak üzere üç farklı görsel boyutu kullanılabilmektedir. Bu üç farklı görsel tipi için ideal boyutlar şu şekildedir:

  • Yatay Paylaşım: 1080×608px
  • Kare Paylaşım: 1080x1080px
  • Dikey Paylaşım: 1080x1920px

Yukarıdaki instagram görsel boyutlarına dikkat ederek hazırlayacağınız görseller, instagram’da daha iyi bir görüntü kalitesi sunacaktır. Ayrıca hazırlayacağınız görselleri bu boyuta göre tasarlayacağınız için görsel üzerinde daha doğru çalışabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık