Instagram hesabına konum, telefon ve e-posta gibi bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Ancak bu özellik işletme hesapları içindir. Yani profilinize yol tarifi, telefon ve email gibi bilgileri ekleyebilmek için öncelikle hesabınızı işletme profiline çevirmeniz gerekmektedir. Şimdi gelin sırasıyla instagram işletme hesabına geçiş yapmayı ve ardından instagram profiline konum ekleme, telefon ekleme ve eposta eklemeyi anlatalım.

Instagram İşletme Hesabına Geçiş Yapma

 • Instagram hesabınıza giriş yapın ve Profil sekmesinde sağ üst köşede yer alan Menü Simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Hesap > Profesyonel Hesaba Geçiş Yap yolunu izleyin.
 • Kategori seçimi, profil seçeneği gibi yönergeleri izleyin.
 • İşletme misiniz? bölümünde İşletme seçeneğini seçin ve devam edin.

instagram isletme hesabina gecis

Şimdi aşağıdaki adımları yaparak, instagram profiline konum, telefon ve e-posta ekleyebilirsiniz.

Instagram Profile Konum Ekleme

 • Öncelikle yukarıda anlattığımız gibi Instagram hesabınızı İşletme Profiline çevirin.
 • Instagram Profil sayfasında bulunan Profili Düzenle butonuna dokunun.
 •  İletişim Seçeneklerine dokunun.
 • Açılan sayfada İş adresi seçeneğine dokunun.
 • Mahalle, sokak, şehir ve posta kodu bilgilerinizi girin.
 • Bitti diyerek işlemi tamamlayın. Artık instagram profilinizde konum bilginiz adres şeklinde gözükecek, adrese dokunun kişiler harita uygulamasına yönlendirilecektir.

instagram profile konum ekleme

Artık instagram profil sayfanızda girmiş olduğunuz telefon, adres ve e-posta bilgileriniz gözükecektir. Sizinle iletişime geçmek isteyen kişiler bu alanlardan sizinle kolayca iletişim kurabilecekler.

Ayrıca hesabınızı işletme profiline dönüştürdüğünüz için sayfanızın istatistik bilgilerine yine Profil sayfanızda yer alan İstatistik butonuna dokunarak erişebilirsiniz. İstatistik aracı ile takipçileriniz hakkında bilgi alabilir ve gönderilerinizin performansını görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Profiline YemekSepeti Butonu Ekleme

Paylaş

5 yorum

 1. İşletme Bilgilerine mail adresi telefon konum hepsini doldurdum telefon ve mail butonu olustu ancak yol tarifi butonu olismuyor neden olabilir?

  • Eğer girdiğiniz konum Google Haritalarda yoksa konumunuz eklenmeyecektir. Çünkü instagram konum bilgilerini girdiğiniz adrese göre Google Haritalardan çekmektedir. Öncelikle google haritalara konum ekleyip daha sonra instagram’a ekleyebilirsiniz. Buradaki yazıda google haritalare konum ekleme işlemini detaylı olarak anlattık: https://teloji.com/google-haritalara-yer-ekleme/

 2. Ben kişisel blog yaptığım instegram hesabıma sadece kosa mesaj eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

 3. Merhaba öncelikle cok tesekkürler
  İşletme hesabımda adres bilgim birden kayboldu ve yeniden yapmayı denediğim zaman bir secenek olarak karsıma gelmiyor.Ne yapabilirim?

Leave A Reply