Anasayfa BLOG Instagram Profiline Konum, Telefon ve E-Posta Ekleme

Instagram Profiline Konum, Telefon ve E-Posta Ekleme

3

Instagram hesabına konum, telefon ve e-posta gibi bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Ancak bu özellik işletme hesapları içindir. Yani profilinize yol tarifi, telefon ve e posta gibi bilgileri girebilmek için öncelikle hesabınızı işletme profiline çevirmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere bu işlemleri adım adım anlatacağız.

Instagram hesabınızı İşletme Profiline çevirmek için öncelikle bir Facebook Sayfanızın olması gerekmektedir. Facebook sayfası oluşturma hakkında ayrıntılı bilgiye Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur ? yazımızdan erişebilirsiniz. Facebook sayfasını oluşturduktan sonra sırasıyla aşağıdaki adımları yaparak instagram hesabına yol tarifi, telefon ve e-posta bilgilerinizi girebilirsiniz.

  • Instagram hesabınıza giriş yapın ve Profil sekmesinde sağ üst köşede yer alan … üç noktaya (iPhone’da dişli çark) dokunun ve Seçenekler sayfasını açın.
  • Seçenekler sayfasında yer alan İşletme Profiline Geç seçeneğini seçin.

  • Devam butonuna dokunarak tanıtım bölümünü geçin ve Facebook’a Bağlan sayfasında Sayfa Seç butonuna dokunup açmış olduğunu facebook sayfasını seçin.
  • Facebook sayfanızı seçtikten sonra İşletme Profilini Ayarla sayfası açılacaktır. Bu sayfada Konum, telefon ve e-posta gibi bilgilerinizden hangilerinin yer almasını istiyorsanız girin ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Bitti seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.

Artık instagram profil sayfanızda girmiş olduğunuz telefon, adres ve e-posta bilgileriniz gözükecektir. Sizinle iletişime geçmek isteyen kişiler bu alanlardan sizinle kolayca iletişim kurabilecekler.

Ayrıca hesabınızı işletme profiline dönüştürdüğünüz için sayfanızın istatistik bilgilerine yine Profil sayfanızda yer alan İstatistik butonuna dokunarak erişebilirsiniz. İstatistik aracı ile takipçileriniz hakkında bilgi alabilir ve gönderilerinizin performansını görüntüleyebilirsiniz.


3 YORUMLAR

  1. İşletme Bilgilerine mail adresi telefon konum hepsini doldurdum telefon ve mail butonu olustu ancak yol tarifi butonu olismuyor neden olabilir?

    • Eğer girdiğiniz konum Google Haritalarda yoksa konumunuz eklenmeyecektir. Çünkü instagram konum bilgilerini girdiğiniz adrese göre Google Haritalardan çekmektedir. Öncelikle google haritalara konum ekleyip daha sonra instagram’a ekleyebilirsiniz. Buradaki yazıda google haritalare konum ekleme işlemini detaylı olarak anlattık: https://teloji.com/google-haritalara-yer-ekleme/

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz