Ana sayfa Haberler Instagram, Profil Sekmesinin Tasarımını Değiştiriyor

Instagram, Profil Sekmesinin Tasarımını Değiştiriyor

0

Instagram bugün resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada, profil sayfasının tasarımını değiştirmek için çalışmalara başladığını duyurdu. Blog üzerinden paylaşılan örnek görsellerle, bizleri bekleyen yeni tasarım hakkında bilgi veren Instagram, daha sade, anlaşılır ve kullanımı kolay bir tasarım için çalıştıklarını belirtti.

Instagram uygulamasının Profil sekmesinde tasarım değişikliğine gidildiği, bugün Instagram’ın resmi blogunda paylaşıldı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni tasarım bazı kullanıcılar üzerinde test edilecek ve yakın zamanda tüm kullanıcılar yeni tasarıma geçecek. Yeni tasarımla birlikte paylaştığınız fotoğraf ve videolarda bir değişiklik olmayacak. Sadece kullanılan sekmeler ve sekmeleri ifade eden simgeler yerine metin yazıları gelecek. Simge yerine metinlerin kullanılmasının nedeni, uygulamayı daha önce hiç kullanmamış kişilerin daha kolay bir şekilde uygulamayı kullanabilmelerini sağlamak olarak açıklandı.

Yeni tasarımla birlikte Profil resmi artık solda değil sağ tarafta yer alacak. Şuan en üstte yer alan takipçi ve takip sayısı alt kısımda ve daha az yer kaplayacak şekilde görülecek. Profilin üst kısmında kişi adı, kullanıcı adı ve biyografi bilgileri yer alacak.

Paylaşımların olduğu kısımda ise simgeler yerine metinsel açıklamalar yazacak. Ayrıca kişilerin birbiriyle daha rahat ve hızlı bir şekilde iletişim kurmaları için butonlar yer alacak. Kişilerin detay sayfasını açtığınız zaman, ortak arkadaşlarınızı, takipçi ve takiplerini görebileceksiniz.

Yeni tasarım hali hazırda bazı kullanıcılara sunulmuş durumda ve kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacak. Yeni tasarımına geçiş yaptıysanız, düşüncelerini bekleriz.

Kaynak


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here