Ana sayfa Haberler Instagram, iOS için Karanlık Mod Desteğine Kavuştu

Instagram, iOS için Karanlık Mod Desteğine Kavuştu

0

Aktif telefon kullanıcıları için karanlık mod büyük önem taşıyor. Artık birçok uygulamanın hatta işletim sisteminin karanlık mod desteği bulunuyor. iOS 13 güncellemesi ile iPhone’lar karanlık mod özelliğine kavuşmuştu. Ancak karanlık mod özelliği bulunmayan uygulamalarda bu özellik işe yaramıyordu. Popüler sosyal medya platformu Instagram bugün yayınladığı güncelleme ile iOS versiyonunda karanlık mod desteğine kavuştu.

Instagram, geçtiğimiz gün Android versiyonu için yayınladığı Beta sürümünde karanlık mod özelliğini test etmişti. Bugün iOS sürümü için yayınlanan güncelleme ise iPhone kullanıcılarına karanlık mod özelliğini getirdi. Özellikle loş ve karanlık ortamlarda uygulamayı kullananların gözleri artık rahat edecek. Instagram’ın karanlık mod özelliği için öncelikle uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

Instagram Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir?

iPhone kullanıcılarının öncelikle uygulamayı güncelleştirmesi gerekiyor. Sonrasında ise tek yapmanız gereken telefonu Karanlık Mod’a getirmek. Yani instagram’ın kendi içerisinde karanlık mod seçeneği yer almıyor. Siz telefonu karanlık moda getirdiğiniz zaman, instagram uygulaması buna uyum sağlıyor ve o da karanlık modda çalışıyor.

Yakın zamanda facebook uygulamasının da bir güncelleme ile karanlık mod özelliğine kavuşmasını bekliyoruz. Ayrıca Instagram, Android kullanıcıları için de yakın zamanda karanlık mod desteğini suncaktır. Şuan bunun için bir tarih belirtilmedi.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here