Ana sayfa Haberler Instagram, Hikayelerin Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirmeyecek

Instagram, Hikayelerin Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirmeyecek

0

Geçtiğimiz Şubat ayında Instagram’ın yeni bir özelliği test ettiğini sizlerle paylaşmıştık. Instagram, Snapchat’te olduğu gibi paylaştığınız bir hikayenin ekran görüntüsü alındığında bunu bildirmeyi test ediyordu. Ancak gelen yeni açıklama ile Instagram, bu özelliği test etmediklerini duyurdu.

Intagram her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Ağırlıklı olarak Snapchat’te yer alan özellikleri bünyesine katan uygulama, Şubat ayında ekran görüntüsü alındığında hikaye sahibine bunu bildirmeyi test ediyordu. Ancak yapılan yeni açıklamada bu özelliğin gelmeyeceği paylaşıldı.

Instagram’ın ünlü stalkerları (diğer profilleri gizlice ziyaret edenler), bu yeni özellikten pek hoşnut değildiler ve bunu Twitter üzerinden çokça dile getirdiler. Bundan mı kaynaklı bilinmez ama Instagram bu konuda geri adım attı.

Stalkerlık yapan arkadaşlar artık gönül rahatlığıyla başkasının hikayesinin ekran görüntüsünü almaya devam edebilirler.

Yeni özelliklerini test eden ve 20 Haziran’da açıklama yapacağını duyuran Instagram, o tarihte 1 milyar kullanıcı rakamına ulaşmış olacak. 1 Milyar kullanıcının beğenisini alacak yenilikleri biz de merakla bekliyoruz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here