Ana sayfa Haberler Instagram Hikayeler’e Soru Sorma Özelliği Geldi

Instagram Hikayeler’e Soru Sorma Özelliği Geldi

0

Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’a yeni bir özellik daha geldi. Artık Instagram Hikayeler’de açık uçlu sorular sorabileceksiniz.

Özellikle son zamanlarda Instagram her geçen gün yeni bir özelliği bünyesine katıyor. Şimdi ortaya çıkan görüntülerde Instagram’a soru sorma özelliğinin geldiği gözüküyor. Birçok kullanıcı bunu rapor etti. Şuan güncelleme tüm kullanıcılara sunulmuş değil ancak yakın zamanda tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Günlük 400 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Instagram hikayelerde şuan anket sorular evet/hayır şeklinde sorulabiliyor. Ancak bu yeni özellik sayesinde açık uçlu sorular sorabileceğiz. Yani cevap kısmında takipçiler istedikleri cevabı yazabilecekler.

100 Milyar Dolar değere ulaşan Instagram, geçtiğimiz günlerde 60 dakikaya kadar videolar paylaşmayı sağlayan IGTV’yi devreye aldı. Daha sonra Hikayeler’e müzik ekleme özelliğini getirdi. Ve görünen o ki Instagram yeniliklerine hız kesmeden devam edecek. Sevilen platform yaptığı yeniliklerin de etkisiyle her çeyrekte aylık aktif kullanıcı sayısını %5 oranında artırmayı başarıyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here