Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Özelliği Geldi

Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Özelliği Geldi

0

Son günlerde neredeyse her gün Instagram’a yeni bir özellik geldiğinin haberini yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde IGTV’yi duyuran, görüntülü arama özelliği ve Instagram Lite uygulamasını getiren Instagram’a bu sefer de müzik ekleme özelliği geldi. Artık Instagram Hikayeler’de paylaştığımız bir fotoğraf veya videoya müzik ekleyebileceğiz.

Geçtiğimiz günlerde 1 Milyar kullanıcıya ulaştığını açıklayan Instagram, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. iOS kullanıcıları için paylaşılan yeni güncellemeyle beraber artık Hikayeler bölümündeki paylaşımlara müzik eklenebilecek. Bu arada instagram hikayelerin günlük 400 milyon kişi tarafından kullanıldığını da belirtelim.

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayelerde paylaşacağınız fotoğrafı seçtikten/çektikten sonra ekranın üst bölümünde yer alan etiket simgesine dokunun. Artık etiket bölümde müzik seçeneğini de göreceksiniz. Müzik seçeneğini seçtiğiniz zaman karşınıza dev bir müzik arşivi çıkacak. Buradan dilediğiniz şarkıyı arayabilir veya kategorilerden seçebilirsiniz. Ancak telefondan müzik seçme özelliği bulunmuyor.

instagram hikayeler muzik 1

Aynı şekilde Hikayelerde paylaşacağınız videolara da müzik ekleyebilirsiniz. Hikayeler bölümünü açıp Müzik sekmesine gelerek önce altta çalacak müziği seçebilir ve sonrasında videonuzu çekebilirsiniz.

instagram hikayeler muzik.2jpg

Bu yeni özellik şimdilik belirli bölgelerdeki iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda. Çok kısa bir süre içinde tüm iOS kullanıcılarına ardından da Android kullanıcılarına sunulacaktır.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın