Anasayfa Hesabı Silme Instagram Hesap Silme | Resimli Anlatım

Instagram Hesap Silme | Resimli Anlatım

9

Instagram hesap silme nasıl yapılır sizlere resimli olarak anlatacağız. Daha önce instagram hesabı nasıl silinir anlatmıştık ancak şimdi 2017 yılında güncel bilgilerle ve daha ayrıntılı olarak hem bilgisayardan hem de telefondan instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Instagram hesap silme yazımız güncellendi. Detaylı bilgi için instagram hesap silme 2019 yazımıza bakabilirsiniz.

En popüler fotoğraf paylaşım platformu olan instagram’dan her hangi bir sebeple sıkılabilir veya hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Instagram hesabını sildiğiniz zaman hesabınızın tamamen silineceği, paylaşımlarınızın, beğenilerinizin, etiketlerinizin ve mesajlarınızın kalıcı olarak silineceğini öncelikle belirtelim. Ayrıca instagram hesap silme işleminden sonra silmiş olduğunuz hesabınızın kullanıcı adı artık kullanılamayacaktır.

Instagram Hesap Silme

  • Instagram hesabını silmek için aşağıdaki instagram hesap silme linkine tıklayın.
  • https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  • Eğer instagram hesabınızı mobilden yani telefondan silecekseniz yukarıdaki instagram hesap silme linkinde yer alan adresi telefonunuzda bulunan internet tarayıcısında açın.
  • Karşınıza instagram hesap silme sayfası açılacaktır. Tarayıcınıza göre bu sayfa ingilizce veya türkçe açılabilir.

  • Bu sayfada sizden neden instagram hesabını silmek istediğiniz sorulacaktır ve seçtiğiniz seçeneğe göre instagram size bazı ipuçları verecektir. Burada yer alan “Başka bir şey (Something else)” seçeneğini seçerseniz instagram her hangi bir seçenek sunmayacaktır.

  • Instagram hesabını silme sebebinizi seçtikten sonra yine aynı sayfada sizden tekrar instagram şifrenizi girmeniz istenecektir.

  • Instagram şifrenizi girdikten sonra altta yer alan kırmızı renkli “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın ve instagram hesabını silin.

“Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıkladığınız zaman artık instagram hesabınız silinecektir. Instagram hesabını sildiğiniz zaman, fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz, arkadaşlarınız ve diğer tüm verileriniz kalıcı olarak kalırılacak ve bir daha kurtarılamayacaktır. Gelecekte başka bir instagram hesabı oluşturmaya karar verirseniz, tekrar aynı kullanıcı adıyla kaydolamayacağınızı bilmelisiniz.


9 YORUMLAR

  1. Merhaba hesabıma yaklaşık 3 aydır giremiyorum şüpheli giriş saptandı deniliyor kod gönderiliyor fakat kodun gönderildiği telefon numarasını artık kullanmıyorum ve e maile de uzun yıllardır kullanmıyorum ve unuttum hesabıma nasıl giriş yapabilirim

  2. merhaba ben ınstagram seda.bektas.017 sifre gırmıyor acıkmıyor sifre unuttum sifre yeni acık ıstıyorum cvp rıca ederım

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz