Ana sayfa BLOG Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır ?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır ?

4

Instagram hesap dondurma özelliği sonunda geldi. Belli sebeplerden dolayı instagram’a ara vermek isteyebilirsiniz. Bunun için instagram hesabınızı silmenize gerek yok. Instagram hesabınızı dondurabilir ve istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram hesabını dondurduğunuz zaman instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınız silinmez ve sizi takip eden kişiler takipçiniz olarak kalır. Ancak sizi arayanlar sizi instagram’da bulamaz. Instagram hesabınızı tekrar açtığınız zaman fotoğraflarınız aynı şekilde geri gelir ve takipçileriniz ve takip ettiğiniz kişiler aynı kalır. Yani kaldığınız yerden instagram’a devam edersiniz.

Instagram Hesabı Dondurma

  • Öncelikle bilgisayardan veya telefonunuzdan buradaki instagram hesap dondurma linkine tıklayın. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/
  • Açılan sayfada instagram kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
  • Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada nedeninizi belirtin. Bizim önerimiz “Ara vermek istiyorum” seçeneğini seçin.

instagram_gecici-olarak-kapat

  • Gelen ekranda tekrar şifrenizi girdikten sonra “Hesabı Geçici olarak Kapat” butonuna tıklayın.

instagram-hesap-dondurma

Artık instagram hesabı dondurulmuş olacaktır yani instagram hesabı gizlenmiş olacak. Siz tekrar instagrama giriş yaparsanız instagram hesabınız aktif olacaktır..

Dondurmuş olduğunuz instagram hesabını tekrar açmak için telefonunuzdan instagram uygulamasını açmanız yeterlidir. Bilgisayardan dondurulmuş olan hesapları açmaya çalışınca bazen şifre hatası verebiliyor . Ayrıca hesabınızı tekrar açtığınız zaman bazı fotoğraflarınızı göremezseniz korkmayın. Fotoğraflarınız birkaç gün içinde yüklenecektir.

Unutmayın, Instagram hesabı haftada en fazla 1 kere dondurulabilir.


4 YORUMLAR

  1. hesabı geçici olarak kapattım..geri açmak istediğimizde kapatılmadığı bir kaç saat sonra tekrar denenilmesini söylüyor..ve giriş yapmaya çalıştığımda pc üzerinde böyle bir hesabın olmadığını söylüyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here