Ana sayfa Nasıl Yapılır Hesabı Silme Instagram Hesap Dondurma 2019

Instagram Hesap Dondurma 2019

20

Instagram dondurma işlemini hem bilgisayardan hem de telefondan nasıl yapacağınızı anlatacağız. Instagram hesap dondurma işlemini bilgisayardan veya telefonunuzda bulunan internet tarayıcısını kullanarak yapabilirsiniz. Instagram uygulamasında ise instagram dondurma seçeneği maalesef yoktur.

650+ kullanıcı yorumu olan ilk yazdığımız instagram dondurma yazımız güncellenmiştir. Yeni Güncel instagram dondurma yazımıza bakınız!

Instagram Dondurma

Instagram hesabını silmek yerine hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram dondurma denilen bu işlem sonrasında profiliniz gizlenecek, beğeni ve yorumlarınız geçici olarak kaldırılacaktır. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınız zaman dondurmuş olduğunuz instagram hesabınız tekrar aktif hale gelecek, paylaştığınız fotoğraflar, videolar, beğeniler ve yorumlarınız geri gelecektir.

Instagram Hesap Dondurma

 • Yandaki instagram dondurma linki ne tıklayın.
 • Açılan sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna menüden istediğiniz bir cevabı seçin.
 • Devam etmek için kutucuğuna Instagram hesabınızın şifresini yazın.
 • Altta yer alan Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın. Ve açılan onay penceresini onaylayın.

Telefondan Instagram Hesap Dondurma

Telefondan instagram dondurma işlemini sizler için videolu olarak anlattık. Aşağıdaki videodan instagram dondurma işleminin telefondan nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Instagram dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem 24-48 saat arasında sürmektedir. Bu süre içinde instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı bulunamadı veya şifre yanlış hatasıyla karşılaşırsınız.
 • Dondurduğunuz instagram hesabını aktifleştirmek için hesabınıza telefondan giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Instagram hesabınızı haftada 1 kez dondurabilirsiniz. Yani dondurup açtığınız instagram hesabını tekrar dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir.
 • Instagram hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi unutmamanız gerektiğini bilin. Çünkü dondurduğunuz instagram hesabının şifresini hatırlatma veya şifresini yenileme seçeneği bulunmamaktadır. Bu konu hakkında Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır konumuza bakabilirsiniz.

Dondurduğunuz instagram hesabına tekrar giriş yaptığınız zaman hesabınız aktif hale gelecek, paylaşımlarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz geri gelecektir. Ancak bazı kullanıcılar hesaplarını aktifleştirdikleri zaman fotoğraflarının birkaç gün sonra geri geldiğini söylemektedir. Instagram hesap dondurma hakkında yaşadığınız sorunları bizlere yorum kısmından sorabilirsiniz.


20 YORUMLAR

 1. Hesabımı dondurdum fakat geri açmak istediğimde böyle bir kullanıcı yok diyor e posta attım kod verdiler fotoğrafını çekip gönderdim ama ses seda yok ne olmuş olabilir ?

 2. Hesabımı dondurmak için her şeyi yapıyorum en son aşamaya geldiği zaman devam tuşuna basamıyorum ve olmuyor yakın bir zamanda da kapatmamıştım neden olabilir bu

 3. Ya birsürü kişiye takip isteği gönderiyorum.istek gönderildi diyo.ama o kişiler başkalarının resimlerini beğendiğini görüyorum.ama hala istek gönderildi diyo.acaba istekler gitmiyomu

 4. ınst hesabını dondurdum 1aydır açmaya calısıyorum acamıyorum dondurulan hesaba şifre yenileme saglıyacak destek yok bu ne ya bu nasılll bir saçmalıkkkk herseye erişimim var ama bana şifre yenıleme yollayabılıcek destek yok verdıklerı kodu resım cekınerek defalarca yolladım cvp yok bu nasıl birşey !! dir yahu.. KULLANMIYORUM Bu denli ugrasmak zorundayım

  KOCA BİR EKSİ… ALDIN… VE BİTDİN… ARTIK KULLANMIYORUM SENİ!

 5. Ben daha önceden hesap dondurma işlemi yapmıştım ama bu şekilde olmamıştı dondurup hemen aktifleştire biliyorum sonraki dondurma işlemi için 1 hafta bekletiyordu 28 48 saat bekletmiyordu hesabımı dondurdum ama aktifleştiremiyorum ilk defa böyle birşeyle karşılaştım hesabımı geri verin

 6. Hesabi dondurduktan yani 24 saat veya48 saat gectikten sonrw tekrer ayni sekilde hesabimiza giris yapabiliyor muyuz?

 7. Ben hesap dondurdum ama baska hesaptan baktıgimda gözukuyor hesabim fakat paylaşmlar yok sadece sayfa görebiliyorum bu hesap nasl donacak ve ya donmuşmu ya da kac saat sonra donar yani hesabimin komple donmasini istiyorum

  • Bir hesabın donma işlemi 24 saat ile 48 saat arasında sürmektedir. Bu süreyi bekleyin. Zaten bu süre içerisinde tekrar giriş yapamazsınız. Eğer 2 gün sonra yine aynı durum yaşanırsa hesaba tekrar giriş yaparak aktifleştirin ve daha sonra tekrar dondurun. Ancak dondurup açtığınız hesabı tekrar dondurabilmek için 2 hafta beklemeniz gerekmektedir.

 8. Instagram hesap dondurma işlemini çok güzel bir şekilde açıklamışsınız, hesabımı kolay bir şekilde dondurdum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here