Anasayfa Hesabı Silme Instagram Hesap Dondurma 2018

Instagram Hesap Dondurma 2018

5

Instagram dondurma işlemini hem bilgisayardan hem de telefondan nasıl yapacağınızı anlatacağız. Instagram hesap dondurma işlemini bilgisayardan veya telefonunuzda bulunan internet tarayıcısını kullanarak yapabilirsiniz. Instagram uygulamasında ise instagram dondurma seçeneği maalesef yoktur. Uzun süre önce paylaştığımız instagram dondurma yazımıza gelen yüzlerce kullanıcı yorumuna Instagram Dondurma yazımızdan bakabilirsiniz.

Instagram hesabını silmek yerine hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram dondurma denilen bu işlem sonrasında profiliniz gizlenecek, beğeni ve yorumlarınız geçici olarak kaldırılacaktır. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınız zaman dondurmuş olduğunuz instagram hesabınız tekrar aktif hale gelecek, paylaştığınız fotoğraflar, videolar, beğeniler ve yorumlarınız geri gelecektir.

Instagram Hesap Dondurma

 • Yandaki instagram dondurma linki ne tıklayın.
 • Açılan sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna menüden istediğiniz bir cevabı seçin.
 • Devam etmek için kutucuğuna Instagram hesabınızın şifresini yazın.
 • Altta yer alan Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın. Ve açılan onay penceresini onaylayın.

Telefondan Instagram Hesap Dondurma

Telefondan instagram dondurma işlemini sizler için videolu olarak anlattık. Aşağıdaki videodan instagram dondurma işleminin telefondan nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Instagram dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem 24-48 saat arasında sürmektedir. Bu süre içinde instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı bulunamadı veya şifre yanlış hatasıyla karşılaşırsınız.
 • Dondurduğunuz instagram hesabını aktifleştirmek için hesabınıza telefondan giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Instagram hesabınızı haftada 1 kez dondurabilirsiniz. Yani dondurup açtığınız instagram hesabını tekrar dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir.
 • Instagram hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi unutmamanız gerektiğini bilin. Çünkü dondurduğunuz instagram hesabının şifresini hatırlatma veya şifresini yenileme seçeneği bulunmamaktadır. Bu konu hakkında Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır konumuza bakabilirsiniz.

Dondurduğunuz instagram hesabına tekrar giriş yaptığınız zaman hesabınız aktif hale gelecek, paylaşımlarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz geri gelecektir. Ancak bazı kullanıcılar hesaplarını aktifleştirdikleri zaman fotoğraflarının birkaç gün sonra geri geldiğini söylemektedir. Instagram hesap dondurma hakkında yaşadığınız sorunları bizlere yorum kısmından sorabilirsiniz.

5 YORUMLAR

 1. Ben hesap dondurdum ama baska hesaptan baktıgimda gözukuyor hesabim fakat paylaşmlar yok sadece sayfa görebiliyorum bu hesap nasl donacak ve ya donmuşmu ya da kac saat sonra donar yani hesabimin komple donmasini istiyorum

  • Bir hesabın donma işlemi 24 saat ile 48 saat arasında sürmektedir. Bu süreyi bekleyin. Zaten bu süre içerisinde tekrar giriş yapamazsınız. Eğer 2 gün sonra yine aynı durum yaşanırsa hesaba tekrar giriş yaparak aktifleştirin ve daha sonra tekrar dondurun. Ancak dondurup açtığınız hesabı tekrar dondurabilmek için 2 hafta beklemeniz gerekmektedir.

 2. Instagram hesap dondurma işlemini çok güzel bir şekilde açıklamışsınız, hesabımı kolay bir şekilde dondurdum.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz