Ana sayfa Nasıl Yapılır Hesabı Silme Instagram Hesabı Silme

Instagram Hesabı Silme

1

En popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram‘da birgün hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Instagram hebası silme işlemini yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

Özellikle android ve ios akıllı telefonlarda kullanılan instagram uygulamasını sildiğiniz zaman hesabınız silinmez. Instagram uygulaması üzerinden instagram hesabı silinmez.

  • Instagram hesabını silmek için tarayıcı üzerinden Instagram.com adresine girip öncelikle oturum açmanız gerekmektedir.
  • Instagram’da oturum açtıktan sonra instagram hesap silme linki olan bu https://instagram.com/accounts/remove/request/ linke tıklayın.
  • Instagram hesap silme linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi size neden instagram hesabını silmek istediğiniz sorulacaktır.

instagram-hesabini-sil

  • Instagram hesabını neden siliyorsunuz sorusuna bir seçenek seçtikten sonra instagram hesap silme butonu gözükecektir.

instagram-hesabi-kalici-olarak-sil

  • Hesabı Sil sayfasında tekrar instagram şifrenizi girdikten sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklarsanız instagram hesabı kalıcı olarak silinecektir.

Not: Instagram hesabınızı sildikten sonra tekrar aynı kullanıcı adı ile hesap açamayacağınızı unutmayın.

Instagram hesabını sildiğiniz zaman paylaştığınız fotoğraflar, beğeniler, yorumlar, takip ettikleriniz ve sizi takip edenler gibi tüm veriler instagram’dan silinecektir.

 


1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here