Ana sayfa Nasıl Yapılır Hesabı Silme Instagram Dondurma 2019 Kesin Çözüm

Instagram Dondurma 2019 Kesin Çözüm

0

Instagram dondurma işlemi ile hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemi sonrası hesabınız dondurulacak, profiliniz ve paylaştığınız tüm gönderiler hesabınıza tekrar giriş yapana kadar gizlenecektir. Instagram dondurma linki ile bilgisayardan veya telefondan hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram uygulamasının ayarlar bölümünde ise hesap dondurma seçeneği bulunmamaktadır.

650+ kullanıcı yorumunun yer aldığı instagram hesap dondurma konumuzu güncelledik lütfen o konudan devam ediniz.

Çok basit bir şekilde instagram hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz. Instagram’ı dondurmak çok kolaydır ancak bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte iki adımda instagram dondurma!

Intagram Hesap Dondurma

Bilgisayardan veya telefondan instagram.com adresine giriş yapıp Profil sekmesine gelin. Profili Düzenle seçeneğini seçin. Altta yer alan Hesabımı Geçici Olarak Kapat bağlantısına tıklayın. Eğer Hesabımı Geçici Olarak Kapat linkini göremiyorsanız buradaki INSTAGRAM DONDURMA LİNKİ ne tıklayın ve direk hesap dondurma sayfasını açın. Eğer sayfa ingilizce açılırsa sayfanın en altında yer alan Language’e tıklayıp Türkçe‘yi seçebilirsiniz.

Açılan instagram dondurma sayfasında Hesabını neden kapatıyorsun? sorusu için bir cevap seçin. Kutucukta yer alan Çok zamanımı alıyor, Kullanamaya başlamakta zorlandım, Çok fazla reklam var, Takip edecek kişiler bulamıyorum, Bir şeyi kaldırmak istiyorum, Ara vermek istiyorum, Gizlilikle ilgili endişeler, İkinci bir hesap açtım, Başka bir şey cevaplarından birini seçin. Başka bir şey veya Ara vermek istiyorum seçeneklerinden birini seçerek dondurma işlemini hızlandırabilirsiniz.

Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir yazan yere instagram hesabınızın şifresini yazın. Son olarak altta yer alan Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın ve instagram dondurma işlemini tamamlayın.

Telefondan Instagram Dondurma Video Anlatım


Yukarıda anlattığımız işlemleri yaptığınız zaman instagram hesabınız dondurulacaktır. Dondurduğunuz instagram hesabına tekrar giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif hale gelir. Instagram hesabına giriş yapmak için instagram uygulamasını kullanın.

Dondurduğunuz instagram hesabınıza tekrar giriş yapmak için 24 saat ile 48 saat arasında beklemeniz gerekebilir. Bu süre içerisinde giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı bulunamadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Instagram dondurma haftada bir kez yapılabilmektedir. Yani dondurduğunuz instagram hesabını açarsanız ve tekrar dondurmak isterseniz bir hafta beklemeniz gerekir.

Instagram dondurma işlemini yapabilmeniz için hesabınızın şifresini biliyor olmanız gerekmektedir. Dondurduğunuz instagram hesabını tekrar açabilmek için kullanıcı adı/e-posta ve şifrenizi biliyor olmanız gerektiğini unutmayın! Dondurulan instagram hesabının şifresini hatırlatma seçeneği bulunmamaktadır. Bunun için hesabınızı dondurmadan önce şifrenizi ve eposta adresinizi not edin.

Instagram hesabını dondurup tekrar açtığınız zaman paylaştığınız tüm fotoğraflar, dm mesajlarınız, beğenileriniz geri gelir. Ancak bunların geri gelmesi bir hafta kadar sürebilmektedir. Bu süre içerisinde fotoğraflarınız görünmezse panik yapmanıza gerek yoktur.

Instagram dondurma hakkında sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here