Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

0

Instagram kısa bir süre önce kullanıcıların paylaşımlarındaki beğeni sayısını gizleme özelliğini test etti. Şuan bazı kullanıcılar gönderilerdeki beğeni sayısını gizleyebiliyorlar ve kısa bir süre sonra bu özellik tüm kullanıcılara sunulacak. Şimdi gelin tüm paylaşımlardaki beğenileri gizleme, bazı gönderilerdeki beğeni sayısını gizleme ve yeni paylaşılacak gönderilerde beğeni gizleme nasıl yapılır sırasıyla anlatalım.

Normal şartlarda instagramda bir fotoğraf veya video paylaştığınız zaman gönderinin altında beğeni sayısı gözükmektedir. Bu özellik bazı kişilerin hoşuna gitse de, beğeni sayısı az olduğunda bunu göstermek istemeyebilirsiniz. Instagram bunun için beğeni gizleme özelliğini kullanıcılara sundu. Gelin şimdi adım adım instagram beğeni gizleme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Instagram’daki Tüm Gönderiler İçin Beğeni Sayısı Gizleme

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Gönderiler seçeneğini seçin.
  • Beğenme ve Görüntülenme Sayısını Gizle seçeneğini aktif hale getirin.

instagram begeni sayisi gizleme 1

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman diğer kişilerin paylaşımlarındaki beğeni ve gönderi sayılarını göremezsiniz. Bunun yerine paylaşımların altında “… kişisi ve diğerleri bunu beğendi” şeklinde bir yazı görürsünüz.

Biz bu işlemi Android üzerinden yaptık ancak iOS‘da da benzer şekilde yapılmaktadır.

Instagram’da Paylaşacağınız Gönderilerin Beğeni Sayısını Gizleme

Instagram’da bir fotoğraf veya video paylaşırken bu gönderinin beğeni sayısını gizleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları yapın.

  • Paylaşacağınız gönderiyi oluşturun.
  • Gönderiye açıklama, etiket konum vb. ekleme sayfasına geldiğiniz zaman, sayfanın en altında yer alan Gelişmiş Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Bu Gönderideki Beğenme ve Görüntüleme Sayısı Gizle seçeneğini aktif hale getirin ve sonrasında gönderinizi paylaşın.

instagram begeni sayisi gizleme 2

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman paylaşımınızın kaç adet beğeni ve görüntülenme aldığı diğer kullanıcılara gizlenir. Beğeni ve görüntüleme sayısını sadece siz görebilirsiniz.

Daha Önce Paylaştığınız Gönderilerin Beğeni Sayısını Gizleme

  • Beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderinin üstünde yer alan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden Beğenme Sayısını Gizle seçeneğini seçin.

instagram begenme sayisini gizle

Instagram’da beğeni sayısı gizleme işlemleri bu şekilde yapılır. Bu özellik şuan test aşamasında olduğu için kısıtlı sayıda kullanıcıya açılmış durumda. Ancak yakın zamanda tüm kullanıcılara açılacaktır.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın