Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar IGTV Kanal Açma ve Video Yükleme Nasıl Yapılır?

IGTV Kanal Açma ve Video Yükleme Nasıl Yapılır?

0

Instagram’ın yeni video platformu IGTV’de her instagram kullanıcısı kendi kanalını açabilir ve kanalında video paylaşabilir. Bu yazımızda IGTV için kanal oluşturmayı ve IGTV’de video paylaşmayı anlatacağız.

Instagram yeni video platformu IGTV’yi geçtiğimiz gün duyurdu. IGTV’de 1 saat uzunluğunda videolar paylaşılabiliyor. Akıllı telefon kullanıcılarını hedefleyen IGTV’de paylaşılan videolar dikey formatta yani telefonla çekilen videolardan oluşuyor.

Öncelikle şunu belirtelim. Her instagram kullanıcısı aynı zamanda bir IGTV hesabına sahiptir. IGTV uygulamasını indirip giriş yaptığınız zaman … Olarak Devam Et ekranıyla karşılaşırsınız. Yani varolan instagram hesabınız aynı zamanda IGTV hesabınızdır.

igtv olarak devam et

IGTV’de Kanal Nasıl Açılır?

  • IGTV’de kanal açmak için Instagram uygulamasını veya IGTV uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • Instagram’da ekranın sağ üst köşesinde bulunan IGTV simgesine dokunarak IGTV’ye geçiş yapabilir veya IGTV uygulamasını açabilirsiniz.

igtv instagram

  • Ekranın sağ-ortasında bulunan dişli çark simgesine dokunun ve açılan ekranda Kanal Oluştur seçeneğini seçin. Android ve iOS’da görüntü biraz farklıdır ancak her ikisinde de işlemler aynı şekilde yapılmaktadır.

igtv kanal olustur ios android

  • Açılan ekranda İleri diyerek yönergeleri izleyin ve son olarak Kanal Oluştur butonuna dokunun.
  • Artık bir IGTV kanalınız var. Şimdi ekranın sağ-orta kısmında profil resminiz belirecektir. Profil resminize dokunarak kanalınızı görebilir ve video yükleyebilirsiniz.

igtv kanalini gor

IGTV’ye Video Nasıl Yüklenir?

  • IGTV’ye video yüklemek için öncelikle yukarıda anlattığımız gibi IGTV kanalınızı oluşturun.
  • IGTV’yi açın ve ekranın sağ-ortasında bulunan profil simgenize dokun.
  • Video Yükle seçeneğine dokun.
  • Telefonunuzda bulunan Videoları göreceksiniz. Buradan yüklemek istediğiniz videoyu seçin.

igtv video yukleme

IGTV’ye şuan ilk etapta normal kullanıcılar 15 saniye ile 10 dakika uzunluğunda videolar yükleyebilmektedir. Ayrıca yükleyeceğiniz videonun telefonunuzda olması gerekmektedir. Yani önceden çektiğiniz videoları IGTV’ye yükleyebilirsiniz. IGTV’ye video yüklerken videoların dikey olmasına özen gösterin. Yatay konumda çekilen videoları da IGTV’ye yükleyebilirsiniz ancak görüntü kötü çıkmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın