Ana sayfa Haberler Huawei’den Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi: 5 Dakikada %48 Şarj

Huawei’den Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi: 5 Dakikada %48 Şarj

0

Huawei dün resmi youtube kanalı üzerinden yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtan bir video paylaştı. Huawei’nin bu yeni nesil hızlı şarj teknolojisi telefonun biten bataryasını 5 dakikada %48 şarj edebiliyor.

Huawei Watt Laboratuvarı tarafından geliştirilen yeni nesil hızlı şarj teknoloji dün Huawei’nin resmi youtube kanalında paylaşılan bir video ile tanıtıldı. Video’da ispatı ile gerçekleştirilen şarj işlemi ile 5 dakikada %48 şarj elde ediliyor. Ancak telefonu şarj etme şekli alıştığımız gibi değil maalesef.

Huawei bu yeni şarj teknolojisi için çok daha fazla konektöre sahip ve çıkarılabilir batarya kullanıyor. Ayrıca batarya normal şarj aletiyle değil farklı bir alete takılarak şarj ediliyor. Çıkarılabilir bataryalar yavaş yavaş ortadan kalkarken tekrar buna dönüş belki zor olmayacaktır ancak bataryayı şarj etmek için ayrı bir cihaz kullanmak kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Huawei’nin yeni teknolojisi oldukça iyi ama üzerinde biraz daha çalışılması gerektiğini düşünüyoruz. Aşağıdaki videodan Huawei’nin yeni nesil hızlı şarj teknolojisini izleyebilirsiniz.  Konuyla ilgili yeni bilgiler ve gelişmeler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here