Ana sayfa Haberler Huawei, Samsung’dan Önce Infinity-O Ekranlı Akıllı Telefonu Çıkarmayı Hedefliyor

Huawei, Samsung’dan Önce Infinity-O Ekranlı Akıllı Telefonu Çıkarmayı Hedefliyor

0

Akıllı telefon pazarının lideri konumda olan Samsung ve onu ikinci sırada takip eden Huawei arasında rekabet her geçen gün kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte Infinity-O ekran teknolojisini ve ekrana gömülü ön kamerasını tanıtan Samsung, ekrana gömülü ön kameralı ilk akıllı telefona sahip olacağını belirtmişti. Buna karşı atak yapan Huawei, elini hızlı tutup ilk Infinity-O ekrana sahip telefonu çıkarmayı hedefliyor.

Huawei Mate 20 Pro ile Samsung Galaxy Note 9‘un en azılı rakibi olmayı başaran Huawei, şimdi de Infinity-O ekrana ve ekrana gömülü kameraya sahip ilk telefonu çıkararak, Samsung Galaxy A8s‘e rakip olmayı hedefliyor. Samsung’un ilk olacağız açıklamasına karşı, Huawei elini hızlı tutup yeni telefonunu Samsung’dan önce çıkarabilir.

Huawei’nin Weibo sitesinde yer alan bir hesaptan paylaştığı bir görsel ve Ice Universe’nin (@UniverseIce) Twitter hesabından yapılan paylaşım bunu doğrular nitelikte. Paylaşılan görselde, Huawei’nin ekrana bir delik açarak ön kamerayı yerleştirdiği çerçevesiz bir telefon görülüyor.

Paylaşılan görselde cihazın Aralık ayında satışa sunulacağı belirtiliyor. Samsung da Aralık ayında yeni telefonunu çıkaracağını biliyoruz. Bekleyip kimin ilke imza atacağını hep birlikte göreceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here