Huawei telefonlarda pil yüzdesini gösterebilirsiniz. Bu konuda Huawei’nin EMUI kullanıcı arayüzü kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaktadır. Pil yüzdesini gizleyebilir, pil yüzdesini pil simgesi içinde gösterebilir veya pil yüzdesini pil simgesinin yanında gösterebilirsiniz.

Huawei akıllı telefonunuzda pil yüzdesini göstermek veya gizlemek için Ayarlar bölümünden iki farklı yolu izleyebilirsiniz. Pil yüzdesini göstermek için Ayarlar > Pil yolunu izleyip Pil Yüzdesi bölümünden veya Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyip Pil Yüzdesi bölümünden istediğiniz seçeneği seçenebilirsiniz.

Pil Yüzdesi bölümünden, pil yüzdesini gizleyebilir, Pil simgesinin yanında pil yüzdesini gösterebilir veya pil simgesinin içinde pil yüzdesini gösterebilirsiniz.

huawei pil yuzdesi gosterme gizleme

Huawei telefonunuzda pil yüzdesini ekranda göstererek bataryanın ne kadar kaldığını görebilir ve buna bağlı olarak telefonunuzu Güç Tasarrufu moduna veya Süper Güç Tasarrufu moduna alarak bataryanızın sizi daha uzun süre idare etmesini sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzu Güç Tasarrufu veya Süper Güç Tasarrufu moduna almak için Ayarlar > Pil yolunu izleyerek güç tasarruf modlarından istediğinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık