Ana sayfa Haberler Huawei P20 Pro’nun Kamerası Büyük Bir Fotoğrafçılık Ödülü Kazandı

Huawei P20 Pro’nun Kamerası Büyük Bir Fotoğrafçılık Ödülü Kazandı

0

Huawei her geçen gün akıllı telefon pazarındaki konumunu bir adım öteye taşımaya devam ediyor. Son olarak Huawei P20 Pro’nun kamerası TIPA (Technical Image Press Association) tarafından en iyi akıllı telefon kamerası ödülünü aldı.

Üç arka kameralı ilk akıllı telefonla bir ilke imza atan Huawei P20 Pro, daha önce Galaxy S9+‘ı DXOMark’ta geride bırakarak DXoMark’a göre en iyi akıllı telefon kamerasına sahip olan telefon ünvanını almıştı. Şimdi de kar amacı gütmeyen bağımsız bir fotoğrafçılık kuruluşu olan TIPA, Huawei P20 Pro’nun kamerasını en iyi kamera ödülüne layık gördü.

Huawei geçtiğimiz günlerde bundan 4 yıl önce çentikli ekran tasarımı üzerinde çalıştığını ancak gelecek olan tepkilerden çekindiği için geri adım attığını açıkladı. Fakat firma üç kameralı ilk akıllı telefonu çıkarmayı başardı ve bu diğer rakiplerinin önüne geçmesini sağladı.

Huawei, 2018 yılında 20 milyon P20 serisi satmayı hedefliyor. Firma Çin’de iyi bir başlangıç yaparak 10 saniye içinde 15 milyon dolar değerinde P20 ve P20 Pro satışı yapmayı başardı.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here