Ana sayfa Haberler Huawei, Dünya Genelinde 6 Milyon P20 Serisi Sattı

Huawei, Dünya Genelinde 6 Milyon P20 Serisi Sattı

0

Huawei bu yıl satışa sunduğu P20 serisi ile birçok ilke imza attı ve bunun karşılığını almış gözüküyor. Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre dünya genelinde 6 milyon adet P20 serisi akıllı telefon satışı gerçekleşti.

Huawei’nin bu yıl satışa sunduğu P20, P20 Pro ve P20 Lite modelleri dünya genelinde 6 milyon adet satış rakamına ulaştı. Geçtiğimiz sene satışa sunulan P10 serisine kıyasla %81’lik bir artış söz konusu.

Şirketin Cep Telefonları Ürün Grubu Başkanı Kevin Ho, “HUAWEI P20 Serisi’nin inanılmaz alım ve satış performansı, pazarlarımızı anladığımızı, inovasyon ve Ar-Ge’deki özverimizi gösteriyor.” ve “HUAWEI P20 Serisi ile başarımızı mükemmel olmaya devam ettirmeye teşvik edici olarak görüyoruz. Yıl kapanmadan önce daha fazlasını görmeyi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Huawei P20 Özellikleri
Huawei P20 Pro Özellikleri
Huawei P20 Lite Özellikleri

Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite modelleri Mart ayında resmi olarak tanıtılmış, P20 ve P20 Pro modelleri Nisan ayında satışa sunulmuştu.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here