Ana sayfa Haberler Huawei CEO’su: HongmengOS, Android ve MacOS’dan Daha Hızlı

Huawei CEO’su: HongmengOS, Android ve MacOS’dan Daha Hızlı

0

4 Temmuz’da Fransız dergi Le Point‘e röportaj veren Huawei’nin CEO ve kurucusu Ren Zhengfei, geliştirdikleri işletim sistemi Hongmeng OS‘un hızı hakkında bilgiler paylaştı. Ren Zhengfei, HongmengOS’un, Android’den %60 daha hızlı olacağını iddia etti.

Fransız dergi Le Point’e geçtiğimiz günlerde röportaj veren Huawei’nin CEO’su Ren Zhengfei, üzerinde çalıştıkları işletim sistemi Hongmeng OS hakkındaki soruları yanıtladı. Zhengfei röportajda, HongmengOS’un 5ms’den az işlem gecikmesiyle Android ve Apple’ın MacOS’undan bile daha hızlı olacağını sözlerine ekledi.

Ren Zhengfei, ayrıca diğer platformlara göre daha geniş bir uygulama ağına sahip olmayı hedeflediklerini, kendi mağazalarının da geliştiriciler için iOS ve Android kadar önemli olacağının altını çizdi.

HongmengOS hakkında detaylı bilgiler paylaşan Zhengfei, işletim sistemlerinin sadece akıllı telefonlarda değil, yönlendiricilerde (routers), ağ anahtarlarında, tabletlerde, bilgisayarlarda ve hatta veri merkezlerinde kullanılabileceğini açıkladı.

CEO ayrıca, ABD’nin Huawei’deki yasağını hafifletmesine rağmen, Çin teknoloji devinin Hongmeng’in gelişiminden vazgeçmediğini söyledi.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here