Ana sayfa Haberler Huawei Çentikli Telefon Satışında Liderliğe Oturdu

Huawei Çentikli Telefon Satışında Liderliğe Oturdu

0

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız haberde 2018 2. çeyrek verilerine göre Huawei’nin Apple’ı geride bırakarak akıllı telefon pazarının en büyük 2. markası olduğunu duyurmuştuk. Şimdi yayınlanan yeni bir rapora göre Huawei, çentikli ekran tasarımına sahip akıllı telefon satışlarında dünyanın 1 numarası olmayı başardı.

2018 yılında akıllı telefonların tasarımında ciddi değişiklikler oldu. Çerçevesiz ekran ve çentikli ekran bu tasarımın en dikkat çeken iki yeniliği olarak karşımıza çıktı. Çentikli ekran modeliyle ses getiren telefonların başında da iPhone X geldi diyebiliriz. Ancak Sigmaintell Consulting şirketinin yayınladığı rapora göre en fazla çentikli telefon satan marka Huawei oldu ve yine Apple’ı bu konuda da geride bırakmayı başardı.

Sigmaintell Consulting’ın yayınladığı rapora göre Huawei, 2018’in ilk yarısında 25,4 milyon adet çentikli ekrana sahip akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Apple ise 20,7 milyon adet sevkiyatla 2. sırada yer aldı. Tabi burada Apple’ın bu rakamı tek bir model iPhone X ile gerçekleştirdiğini de unutmamak gerekiyor.

Çentikli ekrana sahip akıllı telefon satışlarında Huawei ve Apple’ın ardından Oppo, Vivo ve Xiaomi markaları geliyor.

Huawei’nin çentikli ekran tasarımında lider konuma gelmesinde bu yıl büyük ilgi gören Huawei P20 Pro, P20 ve P20 Lite modellerinin katkısı oldukça fazla.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here