Ana sayfa Haberler Huawei Bu Yıl Oyun Telefonu Çıkaracağını Doğruladı

Huawei Bu Yıl Oyun Telefonu Çıkaracağını Doğruladı

0

Çin’li Huawei, akıllı telefon pazarında şuan dünyanın en büyük 3. markası konumunda bulunuyor. Marka gözünü Apple’ın ikicilik koltuğuna dikmiş durumda. Huawei P20 serisi ile büyük başarı yakalayan Huawei, bu yıl içinde bir oyun telefonu planladığını doğruladı.

Huawei’nin CEO’su Eric Xu, dün 5G cihazlarıyla ilgili yaptığı açıklama sonrasında bu yıl bir oyun telefonu planlarının olduğunu doğruladı. Huawei bu ayın başlarında, oyun oynarken akıllı telefonlarda performansı önemli ölçüde artırabilen yeni GPU Turbo teknolojisini duyurmuştu. GPU Turbo teknolojisi akıllı telefonların grafik gücünü %60 artarırken enerji tüketimini ise %30 azalıyor. Ancak şimdi, markanın Başkanı Jim Xu’ya göre, şirket yazılımdan daha iyi yararlanacak ve yıl sonuna kadar özel bir oyun telefonu karşımıza çıkacak.

Oyun telefonu haricinde başka konular hakkında da bilgi veren Xu, Haziran 2019’a kadar 5G özellikli ilk telefonlarının üretileceğini belirtti.

Ayrıca şirketin katlanabilir telefonlar üzerinde de çalıştığı açıklandı. Katlanabilir telefonlar için bir tarih verilmedi ancak Samsung’un Şubat ayında katlanabilir cihazını piyasaya sürmesi düşünüldüğünde, Huawei’nin de o tarihlerde cihazı piyasaya sürmesi beklenebilir.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here