Ana sayfa Haberler Huawei, 2019 Türkiye Hedefini %35 Olarak Açıkladı

Huawei, 2019 Türkiye Hedefini %35 Olarak Açıkladı

0

Huawei, Türkiye’deki ilk deneyim mağazasını İzmir’de Mavibahçe AVM’de açtı. Açılışta konuşan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, Huawei olarak cep telefonu pazarında dünyada ikinci sırada bulunduklarını belirterek, “Türkiye’de 2019 yılında yüzde 35 paya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Huawei, Türkiye pazarına yatırımlarını, İzmir’de açtığı deneyim mağazasıyla devam etti. İzmir Mavibahçe alışveriş merkezinde açılan mağazada, Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang bazı açıklamalarda bulundu. Wang, İzmir’de açtıkları mağazayı sadece ürünleri göstermek için değil, aynı zamanda ürünlerle ilgili servis verme amacını da taşıdıklarını ifade etti.

Türk tüketicisinin teknoloji konusunda çok tutkulu olduğunu belirten Seth Wang, tüketicinin yeni teknolojileri yakından takip ettiğini, fotoğraf ve görüntü çekmeye ilgi gösterdiğini kaydetti. Ürünlerindeki yapay zeka faktörüne de değinen Wang, yapay zekayı özellikle fotoğraf teknolojisinde iyi kullandıklarını vurguladı.

Deneyim Mağazasının açılışında konuşan Seth Wang, “Gel ve problemini çöz. İzmir Huawei kullanıcıları bilsinler ki biz onlar için buradayız. Geçen sene hem piyasa hem de Huawei olarak bir düşüş yaşadık, kur değişiklikleri sebebiyle. Ama kurlar hızlı bir şekilde stabil hale geldi. Fiyat stratejimizi de buna göre ayarladık. Fiyatlarımızı makul tutmaya çalıştık çünkü amacımız tüketicilerimize yeni teknolojiyi tanıtmak ve yeni deneyimler yaşatmak. Fiyatları yüksek tutmak gibi bir hedefimiz yok. Herkes için ödenebilir olması ve herkesin bizim ürünlerimizi deneyebilmesi, bizim stratejimiz bu.” diye konuştu.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here