Ana sayfa Haberler HTC’nin Yeni Amiral Gemisi Snapdragon 855 ve 5G Modem ile Geliyor

HTC’nin Yeni Amiral Gemisi Snapdragon 855 ve 5G Modem ile Geliyor

0

Akıllı telefon pazarında zorlu günler geçiren HTC, eski günlerine geri dönebilmek için 2019 yılında çıkaracağı amiral gemisiyle atağa kalkmak istiyor. HTC 2019 yılında çıkaracağı amiral gemisinde 5G desteğine sahip Snapdragon 855 chipset kullanacak.

Geçtiğimiz Ağustos ayında mali verileri açıklanan HTC, geçtiğimiz yıla göre gelirlerinde %53’lük bir düşüş yaşadı. 2011 yılında çıkardığı HTC Sensation ve Sensation XL modelleri ile akıllı telefon pazarında zirveyi yakalayan firma o zamandan beri kar marjında düşüşler yaşıyor.

Zorlu günleri geride bırakmak isteyen firma yeni amiral gemisinde, daha büyük performans kazanımları ve verimlilik departmanında önemli gelişmeler sağlayan yeni 7nm prosesi üzerine inşa edilecek olan Snapdragon 855 chipsetini kullanacak. Snapdragon 855, Huawei’nin Kirin 980 ve Apple’ın A12 chipsetine rakip olacak.

Snapdragon 855’in 5G modemine sahip bir versiyonu da bulunacak. Bu da Snapdragon 855 kullanan ‘bazı’ cihazların 5G teknolojisini destekleyeceği anlamına geliyor. 2019 yılında sınırlı 5G ağları nedeniyle, Snapdragon 855, 4G LTE ağları için destek içeren Snapdragon X24 modemi ile birleştirilecek ve bu da aygıtların genel üretim maliyetlerini azaltacak. Ancak HTC’nin Kıdemli RF tasarımcılarından biri olan Kevin Duo’nun profili, HTC’nin üstün Snapdragon X50’ye baktığını gösteriyor. Bu modem, varsayılan seçeneğin aksine 5G ağlarını destekliyor ve üreticilere bir seçenek olarak sunulacak. Dolayısıyla, şirket bunu kullanmayı seçerse, HTC’nin bir sonraki amiral gemisi, örneğin Samsung Galaxy S10’un aksine yeni nesil ağları destekleyebilir.

HTC’nin yeni amiral gemisi hakkında şuan başka bilgi bulunmuyor. Ancak HTC’nin akıllı telefon pazarında tekrar yükselişe geçmesi için çok ciddi bir çalışma ile sağlam bir cihaz çıkarması gerekiyor.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here