Anasayfa Haberler HTC, Android Oreo Güncellemesi Alacak Cihazlarını Açıkladı

HTC, Android Oreo Güncellemesi Alacak Cihazlarını Açıkladı

0

HTC USA (HTC Amerika)’nin Twitter hesabı üzerinden firmanın Android Oreo güncellemesi alacak olan cihazları açıklandı. Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız Telefonum Android O Güncellemesi Alacak mı ? haberimizdeki tahminlerimiz de doğrulanmış oldu.

HTC USA’in Twitter hesabından gece saatlerinde yapılan açıklamaya göre HTC 10, HTC U11 ve HTC U Ultra modelleri dünya genelinde Android Oreo güncellemesini alacak. Tabi bu cihazlar ilk etapta güncellemeyi alacak olan cihazlardır. Twitter’dan yapılan paylaşımda da belirtildiği gibi detaylar ve ek cihazlar yakın zamanda duyurulacak. Bizim tahminlerimiz HTC Bolt modelinin de güncellemeyi alacağı yönünde.

Google’ın yeni Android sürümünü Oreo’yu duyurmasıyla beraber akıllı telefon sahipleri cihazlarının güncellemeyi alıp almayacağını merak etmeye başladı. Hiç kuşkusuz yeni çıkan amiral gemileri – Galaxy S8 gibi – güncellemeyi alacaktır. Ancak eğer telefonunuz 2015 yılında üretilmişse -Galaxy S6 gibi – güncellemeyi almanız oldukça zor gibi gözüküyor.

HTC firması erken açıklama yaparak bir adım öne çıktı. Ancak HTC U11 zaten 2017’nin amiral gemisi, HTC U Ultra bu yılın başında çıktı ve HTC 10’da geçen senenin amiral gemisi telefonuydu. Bunların zaten güncellemeyi alması bekleniyordu ve sürpriz olmadı. Önemli olan diğer modellerin güncelleme alıp almayacağı.

HTC attığı twette güncellemeyi alacak diğer ek cihazları yakın zamanda açıklayacağını belirtti. Umarız güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda tarih de verirler.

 


CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz