Ana sayfa Haberler HTC 2018 2. Çeyrek Mali Raporunu Açıkladı. Gidişat Çok Kötü

HTC 2018 2. Çeyrek Mali Raporunu Açıkladı. Gidişat Çok Kötü

0

HTC, 2018 yılı 2. Çeyrek mali raporlarını açıkladı. HTC uzun zamandır akıllı telefon pazarında eleştiri alıyor ve çıkardığı modeller beklentileri karşılamıyordu. Paylaşılan rapor işlerin kötü gittiğini resmen ortaya çıkarmış oldu.

HTC’nin paylaştığı 2018 yılı 2. çeyrek (1 Nisan-30 Haziran) mali raporlarına göre şirket 191 Milyon Euro (1.1 Milyar TL) gelir elde ederken 82 Milyon Euro (475 Milyon TL) zarar etti.

2017 yılının 2. çeyreğinde ise HTC 2.7 Milyar TL gelir elde etmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında HTC’nin yılın ilk yarısında gelirlerinde %53’lük bir düşüş yaşadığı görülüyor. HTC 2017 yılında 3 ayda elde ettiği geliri bu yıl ancak 6 ayda elde edebildi. Bu da Tayvan merkezli şirkette işlerin çok kötü gittiğini gösteriyor.

HTC’de işlerin kötü gitmesinin ve gelirlerin azalmasının ana nedenlerinden biri HTC’nin Pixel telefonları için çalışan birimi Google’a devretmesi gösteriliyor. Şirket aynı zamanda iş gücünün %22’sini de işten çıkardı. Şirketin gelirlerinin düşmesinin bir diğer nedeni ise markanın Hindistan gibi büyük bir pazardan çekilmesi olarak görülüyor.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here