Anasayfa BLOG HTC 10 Düşme Testi

HTC 10 Düşme Testi

0

HTC geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi HTC 10’u duyurmuştu. HTC’nin yeni modeli birçok üstün özellik ile gelirken tek parça metal bir gövdeye ve Corning Gorilla Glass 4 ile korunan 5.2 inç Super LCD5 ekrana sahip. Peki HTC 10’un ekranı ve gövdesi ne kadar dayanaklı.

ThePapiGfunk youtube kanalı HTC 10 için güzel bir dayanıklılık testi yaptı. Yapılan dayanıklılık testinde HTC 10 ilk önce el hizasından ekranın üzerine gelecek şekilde yere bırakılıyor. Ancak HTC 10’un Corning Gorilla Glass 4 ile korunan ekranı çatlıyor. Daha sonra metal gövdenin dayanıklılığını test etmek için telefon köşesi üzerine yere bırakılıyor ve telefonun köşesinde ufak bir hasar oluşturuyor. Video gerçek hayatta karşılaşılabilecek düşmelerde yaşanabilecek durumları gösteriyor. Videodan da anlaşılacağı gibi akıllı telefonlar için güvenli bir kılıf ve ekran koruyucu kullanmak gerekiyor.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz