Ana sayfa Haberler HDM Global, Nokia X5’in Çin Dışında da Satışa Sunulacağını Doğruladı

HDM Global, Nokia X5’in Çin Dışında da Satışa Sunulacağını Doğruladı

0

Geçtiğimiz hafta HDM Global yeni orta segment akıllı telefonu Nokia X5’i tanıttı. Akıllı telefonun Çin dışındaki pazarlarda da satışa sunulacağı söylentileri olsa da şirket telefonun Çin pazarı için üretildiğini açıklamıştı. Ancak yeni gelen bir bilgi ile Nokia 5X’in yakın zamanda Çin dışında da satışa sunulacağını doğruladı.

HDM Global Baş Ürün Yetkilisi Juho Sarvikas geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir Nokia hayranına, Nokia X5 (Nokia 5.1 Plus) için bir ankete gerek olmadığını söyledi ve telefonun diğer bölgelerde de satışa sunulabileceğinin işaretini verdi. Nokia X5’in diğer ülkelere ulaştığı doğrulansa da telefonun ilk olarak hangi ülkelerde satışa sunulacağı hakkında Juho Sarvikas’tan bir açıklama gelmedi.

Nokia X5, Nokia X6’dan sonra markanın çentikli ekrana sahip ikinci telefonu. Orta segmentte yer alan telefon, 5.86 inç ekran, 13 MP + 5 MP çift arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 3/4 GB RAM, 32/64 GB dahili depolama alanı, mikroSD kart desteği, çift sim kart, parmak izi okuma ve 3060 mAh batarya gibi özelliklere sahip.

Nokia X5 özellikleri için tıklayın.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here