Ana sayfa Haberler HDM Global, Nokia 8 için Android Pie Güncellemesini Kasıtlı Olarak Erteliyor

HDM Global, Nokia 8 için Android Pie Güncellemesini Kasıtlı Olarak Erteliyor

0

Phonearena sitesinde yer alan bir habere göre HDM Global, Nokia 8 için Android Pie güncellemesini kasıtlı olarak geciktiriyor. Bunun sebebi ise Android Pie işletim sistemiyle gelen yeni akıllı telefonu Nokia 8.1‘in satışlarını arttırmak olarak gösteriliyor.

Phonearena sitesi endüstri kaynağından aldığı bir rapora dayandırdığı haberde, HDM Global’in eski akıllı telefonlarına Android Pie güncellemesini bilerek geciktirdiğini iddia etti. HMD Global’in Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas, Kasım ayı başlarında (güncellemenin hazır olduğu tarihte) güncellemenin geleceğini açıklamıştı. Ayrıca Nokia 8, Android Pie ile çalışırken GeekBench’de görülmüştü.

İddiaya göre Nokia 5, Nokia 6, Nokia 8 için Android Pie güncellemesi hazır. Ancak HDM Global bu güncellemeleri bilerek erteliyor. Bunun sebebi ise kullanıcıların yeni işletim sistemine sahip telefonlara rağbet göstermesi. Böylelikle Nokia 8.1’in satış rakamlarının artırılması hedefleniyor.

Aslında HDM Global’in, Android güncellemeleri konusunda en hızlı marka olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda sürekli olumlu eleştiriler yaptığımız HDM Global umarız ki kullanıcılarını sevindirecek güncellemeleri yakın tarihte yapacaktır.

Nokia 8 için Android Pie güncellemesi Aralık sonu veya Ocak başında gelebilir.

Nokia 8 özellikleri için tıklayın.

Nokia 8.1 özellikleri için tıklayın.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here