Ana sayfa Haberler Hatırlatma: Apple’ın İndirimli Batarya Değişim Programı 31 Aralık’ta Bitiyor

Hatırlatma: Apple’ın İndirimli Batarya Değişim Programı 31 Aralık’ta Bitiyor

0

Geçtiğimiz sene Aralık ayında Apple’ın yeni iOS güncellemesiyle beraber eski iPhone modellerinde batarya sorunları ortaya çıktı. Yeni iOS güncellemesi CPU yavaşlamasına ve iPhone modellerinin aniden kapanması gibi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu sorunların batarya sağlığından kaynaklandığını açıklayan Apple, garanti kapsamı dışında kalan iPhone modellerinin batarya değişim ücretlerinde indirim uyguladı. Şuan indirimli olarak  199 TL‘den değiştirilebilen bataryalar için son tarih 31 Aralık 2018.

31 Aralık 2018‘e kadar garanti kapsamı dışında kalan iPhone 6 ve sonraki modeller için batarya değişim ücreti 199 TL‘dir. Bu kapsamda, garanti dışında kalan iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in bataryasını 199 TL‘den değiştirebilirsiniz.

1 Ocak 2019 itibariyle ise iPhone X bataryası 449 TL, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus modellerinin bataryasını ise 319 TL‘den değiştirebilirsiniz.

Biz de teloji.com olarak sizlere bu hatırlatmayı yapmanın yararlı olacağını düşündük. Eğer yukarıda saydığımız iPhone modellerinden birine sahipseniz ve cihazınızın batarya ömrünün azaldığını düşünüyorsanız indirimli fiyattan bataryanızı değiştirebilirsiniz.

iPhone cihazınızın batarya sağlığını telefonun Ayarlar bölümünden öğrenebilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgiye buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here