Ana sayfa Haberler Grup FaceTime, iOS 12’nin İlk Sürümünde Olmayacak!

Grup FaceTime, iOS 12’nin İlk Sürümünde Olmayacak!

0

Apple, WWDC 2018 etkinliğinde iOS 12’yle beraber gelecek olan Grup FaceTime özelliğini tanıtmıştı. Aynı anda 32 kişinin görüntülü olarak görüşmesini sağlayan Grup FaceTime özelliğinin iOS 12’nin ilk sürümünden kaldırıldığı duyuruldu.

WWDC 2018 etkiliğinde tanıtılan Grup FaceTime özelliği, Eylül ayında kullanıma sunulacak iOS 12’nin ilk sürümünde gelmeyecek. Grup FaceTime özelliği sonbaharda gelecek olan sonraki sürüm ile kullanıma sunulacak.

Grup FaceTime özelliği, eşzamanlı olarak 32 kişinin aynı anda görüntülü görüşmesini sağlıyor. Konuşan kişinin görüntüsü ekranda daha büyük yer kaplarken konuşmayan kişiler daha küçük boyutta ekranda görülüyor.

Apple’ın yeni özelliği ertelemesi aslında ilk değil. Geçtiğimiz yıl şirket AirPlay 2, Apple Pay Cash ve iCloud’daki Mesajlar gibi pek çok yeni özelliği duyurmuş ancak bunların hiçbiri iOS 11’in ilk versiyonunda gelmemişti. Özellikler birkaç ay sonraki sürümle birlikte gelmişti. İnşallah Grup FaceTime özelliğinin gelmesi için çok beklemeyiz.

Grup FaceTime özelliğinin kullanılabilmesi için görüşmeye katılacak olan tüm kişilerin iOS 12 ile çalışan iPhone veya iPad kullanması gerekecek. iOS 12 güncellemesini alacak cihazlar ise şunlar: iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6th, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone X.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here