Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Google Translate’in Kameradan Çeviri Özelliği Artık Daha Çok Dili Destekliyor

Google Translate’in Kameradan Çeviri Özelliği Artık Daha Çok Dili Destekliyor

0

Google’ın en yararlı hizmetlerinden biri olan Google Translate, birçok farklı dilde çeviri yapmanızı sağlıyor. Android ve iOS uygulamasında ise telefon kameranızı kullanarak bir metni uygulamaya göstererek o metnin çevirisini alabiliyorsunuz. Google şimdi sessiz sedasız bir şekilde yaptığı yeni güncelleme ile daha fazla dili desteklemeye başladı.

Google Translate’ın Android ve iOS uygulamasına gelen yeni güncelleme ile artık 13 dil daha kameradan çeviri özelliğine kavuştu. Hali hazırda uzun zamandır Türkçe, kamera çeviri özelliğine zaten sahipti. Yeni eklenen diller ise şunlar: Arapça, Taylandca, Vietnamca, Hintçe, Bengalce, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Nepalce, Pencap, Tamil ve Telugu. Yeni güncelleme ile Google Çevirinin, kamera desteği sunduğu dil sayısı 39’a ulaştı.

Google Translate ile Kameradan Çeviri Nasıl Yapılır?

Google Translate’in kamera özelliğini kullanmak da son derece basit. Yapmanız gereken iOS veya Android cihazınızda Google Çeviri uygulamasını açmak ve Metin Girin alanının sol alt köşesinde yer alan Kamera seçeneğini seçmek. Böylece telefonunuzun kamerası açılacak ve tek yapmanız gereken çevirisini yapmak istediğiniz metni kameraya gösterip fotoğrafını çekmek.

google translate kameradan ceviri

Google Translate uygulamasının iOS ve Android uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS için Google Çeviri indir

Android için Google Çeviri indir

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın