Ana sayfa Haberler Google, Son Dakika Haberler İçin YouTube’u Geliştiriyor

Google, Son Dakika Haberler İçin YouTube’u Geliştiriyor

0

Google’ın sahibi olduğu YouTube, bugün resmi blog sayfasında haber deneyimini geliştirmek için çalışmalar başlattığını duyurdu. Google, son dakika haberler konusunda YouTube ile iddialı olmak istiyor. Bunun için hem çok çalışıyor hem de çok para harcıyor.

YouTube bugün, abonelerinin haber deneyimini iyileştirmek için çalıştığını resmi blog sayfasından duyurdu. Bunu başarmak için Google, YouTube’un mevcut etkinlikleri yayma biçimini geliştirecek ve yeni özellikler geliştirmek için 25 milyon dolar harcayacaktır. Bu paranın bir kısmı, haber organizasyonlarının, video operasyonları oluşturmasına yardımcı olacak. YouTube ayrıca, haber yayıncılarını destekleyen ekibine de yeni üyeler ekleyecek.

YouTube ana sayfasında Breaking News (Son Dakika Haberleri) adı altında yeni bir kategori olacak. Ve burada yeni gelişmiş olan haberler gösterilecek. Yeni özellik şu anda ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Hindistan, Meksika, Brezilya, Güney Afrika, Nijerya ve daha fazlası dahil 17 ülkede kullanılabilir durumda. Önümüzdeki aylarda bu sayı iki katına çıkacak.

Google Haberler gibi uygulamalar, bir taraf seçmek ve onu savunmak yerine bir hikayenin tüm taraflarını sunar. Farklı görüşlerden haber kaynaklarını tek yerden görerek olaylara farklı bakış açılarıyla bakmanızı sağlar.

Kaynak


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here