Eğer yaşadığınız ülkeyi değiştirdiyseniz, yaşadığınız ülkenin Google Play mağazasına erişmek isteyebilirsiniz. Bunun için Google Play Store’de ülkenizi değiştirebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın Google Play’de ülke değiştirme işlemi yılda sadece 1 kez yapılabilmektedir.

Başka bir ülkede yaşamaya başladıysanız veya başka bir ülkenin Google Play mağazasına erişmek istiyorsanız Google Play’de kayıtlı olan ülkenizi değiştirebilirsiniz. Ancak Google Play Store’de ülkenizi değiştirmeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Google Play’de ülke değiştirme işlemi yılda sadece bir kez yapılabilmektedir. Ayrıca ülke değiştirme işleminden sonra eski ülkenizdeki Google Play bakiyesini kullanamazsınız. Buna, eklediğiniz ancak henüz harcamadığınız hediye kartları ve Google Opinion Rewards’den kazanılan krediler de dahildir.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, gerçekten farklı bir ülkeye gittiyseniz ve en az 1 yıl kalmayı planlıyorsanız Google Play’de ülke değiştirmenizi öneririz. Aksi halde birkaç uygulama veya oyuna erişmek için bu doğru bir tercih olmayacaktır. Eğer bazı uygulamalara erişmek için ülke değiştirmeyi düşünüyorsanız Google Play Alternatifleri yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yine de Google Play’de ülke değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak ülkenizi değiştirebilirsiniz.

  • Google Play Store’yi açın ve ekranın sol üst köşesindeki menü simgesine dokunun.
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Tercihler sekmesi altında yer alan Ülke ve Profiller seçeneğine dokunun ve istediğiniz ülkeyi seçin.

google play ulke degistirme

Google Play Store otomatik olarak yeni ülkeye geçiş yapacaktır. Ülke değiştirme işlemi 24 saat sürebilir.

Paylaş

Yorumdan çık