Ana sayfa BLOG Google Play Store Güncelleme

Google Play Store Güncelleme [3 Farklı Yöntem]

0

Android kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri Google Play Güncelleme Sorunu olmaktadır. Diğer uygulamaların aksine otomatik olarak güncellenen Google Play Store uygulaması, bazı durumlarda güncelleme hatasıyla karşılaşmaktadır. Bu gibi durumlarda google play store’yi manuel olarak güncellemek gerekmektedir. Bu yazımızda üç farklı yöntem ile Google Play Store güncelleme işlemini anlatacağız.

Google Play Store Güncelleme

1. Google Play Store Uygulaması Üzerinden Güncelleme

  • Telefonunuzda yüklü olan Google Play Store uygulamasını açın.
  • Sol üst köşeden menü simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Play Store Sürümü seçeneğine dokunun.
  • Eğer bir güncelleme varsa, google play store güncellenecektir. Eğer en son sürümü kullanıyorsanız, sürümün güncel oluğu uyarısını alırsınız.

2. Google Play Store Verilerini Silerek Güncelleme Yapmak

Android uygulamalarda bazı güncellemeler bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunları gidermek için yüklenen güncellemeleri silip, uygulamayı tekrardan güncellemek çözüm olmaktadır. Aşağıdaki adımları yaparak Google Play Store verilerini temizleyin ve uygulamayı 1. yöntemde anlattığımız gibi güncelleyin.

  • Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • Kullandığınız telefon ve Android sürümüne bağlı olarak Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi / Yüklü Uygulamalar seçeneğini seçin.
  • Tüm Uygulamalar seçeneği seçip açılan menüden Google Play Store‘yi seçin.
  • Depolama > Verileri Temizle seçeneğini seçin.
  • Telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Google Play Store birkaç dakika içerisinde otomatik olarak güncellenecektir. Güncellemeyi hızlandırmak için 1. yöntemde anlattığımız adımları izleyebilirsiniz.

3. Google Play Store APK ile Güncelleme

Yukarıda anlattığımız 1. ve 2. yöntemi denediniz fakat istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız, telefonunuzda yer alan Google Play Store uygulamasını silip, güvenilir bir APK sitesinden Google Play Store’nin güncel sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

Dünya’nın en popüler APK sitelerinden olan APK Mirror’un BURADAKİ linkine tıklayarak telefonunuza güncel Play store uygulamasını indirebilirsiniz.

NOT: Google Play Store güncelleme sorununun bir diğer nedeni de Google Play Servislerinin düzgün çalışmamasından kaynaklanmaktadır. 2. yöntemde anlattığımız gibi Ayarlar > Uygulamalar > Tüm Uygulamalar yolunu izleyip Google Play Servisleri seçeneğini seçin. Uygulamalarının ön belleklerini ve verilerini temizleyin. Daha sonra uygulamayı güncelleyin.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın