Ana sayfa Haberler Google Play Müzik Yerini, YouTube Müzik’e Bırakıyor

Google Play Müzik Yerini, YouTube Müzik’e Bırakıyor

0

Google, resmi youtube sayfasından Google Play Müzik‘i kapatacaklarını duyurdu. Google Play Müzik yerini, YouTube Müzik‘e bırakacak. YouTube’un blog sayfasından kullanıcıların taşıma işlemini nasıl yapacakları da detaylı olarak anlatıldı.

Son birkaç ay içerisinde Google, Youtube Müzik’i birçok yeni özellikle güçlendirmeyi planlıyor. Bununla birlikte Aralık 2020 itibariyle, Youtube müzik, Google Play Müzik’in yerini tamamen almış olacak. Eylül ayından itibaren Güney Afrika ve Yeni Zelanda, Google Play Müzik uygulaması aracılığıyla müzik yayını yapamayacak ve aynı değişiklik Ekim ayında diğer tüm küresel pazarlar için geçerli olacak. Abonelikler de otomatik olarak iptal edilecek.

Oynatma listeleri, kütüphaneler ve içerik henüz silinmeyecek. Bu, herkesin içerik ve tercihleri ​​Aralık ayına kadar YouTube Müzik’e taşımak için yapacağı son değişiklik olacak. 2021 itibariyle Google Play Müzik kullanımdan tamamen kaldırılacak.

Bununla birlikte, YouTube Müzik birçok yeni özelliğe kavuşacak. Uygulamanın arayüzü değişecek ve daha kullanışlı bir hal alacak. Ayrıca Google Play Müzik ile Google Haritalar entegrasyonu ve Android TV uygulamasında bir güncelleme geliyor ve Google Asistan sizin için yeni müzikler önerebilecek.

Kaynak


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here