Google Play Filmler geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki kullanıcılar için kullanıma sunuldu. Google Play Filmler uygulaması ile yerli, yabancı, yeni çıkan filmler, eski filmler gibi birçok filmi dilediğiniz yerden izleyebilirsiniz. Google Play Filmler uygulamasını android, ios, bilgisayar gibi cihazlarınızdan kullanabilir istediğiniz yerden film izleyebilirsiniz. Ayrıca filmleri dilerseniz televizyondan da izleyebilirsiniz. Google Play Filmler uygulamasında bir filmi satın alabilir veya dilerseniz düşük bir ücret karşılığında kiralayabilirsiniz.

Google Play Filmler uygulamasında filmler HD ve SD kalite de sunulmaktadır. SD kalite sunulmasının nedeni düşük internet hızına sahip kişiler için düşük kalitede görüntü sağlamaktır. Ülkemizde 4.5G aktif olduğu için çoğunlukla HD kalite tercih edilecektir ancak HD kalite SD kaliteden biraz daha pahalı.

Google Play Filmler uygulamasında bir filmi kirayabilir ve belirli bir süre zarfında izleyebilirsiniz veya satın alarak ömür boyu filme sahip olursunuz. Filmler kiralama, satın alma, HD/SD kalitesine göre 2.99 TL’den başlayıp 19 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yalnız unutmayın ki HD satın aldığınız filmler birçok android telefonda SD kalite de gösterilecektir. Ancak filmi PC’de veya TV’de izlerken HD kalitede görüntülenecektir.

google-play-filmler-fiyat

Google Play Filmleri bilgisayarda izlemek için tek yapmanız gereken https://play.google.com/movies adresine gitmek ve filmi indirdiğiniz gmail hesabınızla giriş yapmaktır.

Google Play Filmleri TV’de izlemek için ise bilgisayarınızı HDMI kablo ile televizyona bağlayabilir veya mobil cihazlarınızı chromecast veya miracast ile televizyona kablosuz olarak bağlayabilirsiniz. Miracast kullanımı için BURADAKİ yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca LG akıllı televizyonunuz ile hiç uğraşmadan filmleri izleyebilirsiniz. Bunun için LG akıllı televizyonunuzda Google Play filmler uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın. Daha sonra pc veya telefonun tarayıcısından google.com/device adresine girin ve televizyon ekranında yazan kodu ilgili alana girin ve talimatları izleyin.

Google Play Filmlerde kiraladığınız film ve tv showlarını belirli bir süre için izleyebilirsiniz. Kiraladığınız filmlerin kalan süresini öğrenmek için mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan google play filmleri açın. İlgili filmi seçin ve mobil cihazda “devamını oku” bilgisayarda ise “ek bilgiler” seçeneğine tıklayın.

Google Play Filmler hakkında sorun yaşıyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş.

6 yorum

  1. Google play film android tv box larda fragman izleniyor film kiralanınca oynatılamıyor yazısı çıkıyor sebebi nedir acaba

    • Uygulamanız güncel değilse güncelleyin. Ayrıca cihazınızı kapatıp tekrar açın. Sorun çözülmezse yazın araştıralım.

  2. Google platformlar den film kiraların para kredi kartından düştüğü halde ödeme sorunu diye uyarı veriyor bunun nedeni ne olabilir

  3. Film kiraladık google playden ama “bu videonun oynatılmaya başlaması içindiğer kısımlarının indirilmesi gerekiyor” yazısı çıkıyor..ne yapmalıyız acaba?

Yorum Yap