Ana sayfa BLOG Google Pixel XL vs Pixel Batarya Karşılaştırma Testi

Google Pixel XL vs Pixel Batarya Karşılaştırma Testi [Video]

0

Google’ın iki yeni amiral gemisi Pixel ve Pixel XL akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yaptı. Güçlü özelliklere sahip iki telefon için birçok test yapılıyor. Yapılan bu testte Google Pixel ve Google Pixel XL’ın bataryaları test edildi ve karşılaştırıldı.

Akıllı telefonlarda bataryayı en çok harcayan etmen telefonun ekran boyutu ve çözünürlüğü. Bu yüzden genelde büyük ekranlı telefonlar boyutunun da izin vermesiyle daha büyük bataryaya sahip olmakta. Google Pixel ve Google Pixel XL’a baktığımız zaman Pixel 1080p çözünürlükte 5.0 inç ekrana ve 2770 mAh bataryaya sahipken Pixel XL 1440p çözünürlükte 5.5 inç ekrana ve 3450 mAh batarya sahip.

TechRadar’ın hazırladığı batarya testi videosunda her iki telefon aynı anda çalıştırılıyor ve telefonların bataryasını en çok tüketen aktiviteler olan internette gezinme, youtube’de video izleme ve oyun oynama gibi şeyler yapılıyor. Test sonunda Google Pixel’in bataryası 3 saat 51 dakikada, Google Pixel XL’ın bataryası ise 4 saat 29 dakikada tükeniyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here