Anasayfa BLOG Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus Hız Testi

Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus Hız Testi

0

Bu yılın iki başarılı amiral gemisi Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus için geçtiğimiz günlerde düşme testini buradaki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de bu iki güçlü amiral gemisi için hız testi hazırlandı.

Hız testi videoları konusunda bizim en beğendiğimiz youtube kanalı olan PhoneBuff tarafından hazırlanan teste iPhone 8 Plus ve Google Pixel 2 XL karşı karşıya geldi. Ve en iyi performans kimde gözler önüne serildi.

Teste geçemeden önce her iki akıllı telefonun özelliklerine özet olarak baktığımızda,

iPhone 8 Plus: Apple A11 Bionic Chipset, 3 GB RAM, NVME depolama, iOS 11.0.3 işletim sistemi ve 799$(ABD) fiyata sahip.

Google Pixel 2 XL: Snapdragon 835 chipset, 4 GB RAM, UFS 2.1 depolama, Android 8.0 işletim sistemi ve 849$(ABD) fiyata sahip.

PhoneBuff’ın hazırladığı hız testinde her iki akıllı telefonla 16 adet oyun/uygulama çalıştırılıyor. Test iki turdan oluşuyor. İkinci turda da yine aynı uygulamalar çalıştırılarak arka planda uygulamaları çalıştırma performansı ölçülmüş oluyor.

Hız testinde Google Pixel 2 XL iyi performans sergilese de iPhone 8 Plus’ın gerisinde kalmaktan kurtulamadı.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz