Ana sayfa BLOG Google Pixel 2 XL Sağlamlık Testi

Google Pixel 2 XL Sağlamlık Testi

0

Google’ın yeni amiral gemisi Google Pixel 2 XL için sağlamlık testi yapıldı. Youtube’da sağlamlık testleriyle bilinen JerryRigEverything kanalı testte Pixel 2 XL’ın çizilmelere, yanmaya ve bükülmeye karşı dayanıklılığını test etti.

JerryRigEverything youtube kanalı Google Pixel 2 XL için sağlamlık testi yaptı. Testin ilk bölümünde telefonun çizilmelere karşı dayanıklılığı test edildi. Öncelikle Pixel 2 XL’in ekranı 9 farklı seviyede tornavida ile çizilmeye çalışıldı. Corning Gorilla Glass 5 ile korunan ekran 6. ve 7. seviyede çizilmeye başladı. Ancak merak etmeyin genel olarak tüm amiral gemileri bu seviyelerde çizilmeye başlıyor. Daha sonra önce anahtar sonra tornavida ve en sonda ise maket bıçağı ile Pixel 2 XL’in arka paneli, kamerası ve çerçevesi çizilmeye çalışılıyor.

Maket bıçağı ve tornavidaya karşı koyamaması gayet normal olsa da Pixel 2 XL’in arka panelinde kullanılan malzeme çizilmelere karşı çok dayanıksız. Öyle ki anahtarla bile çok rahat bir şekilde çiziliyor. Bu kesinlikle aklınızda bulunsun.

Yanma testinde ise Pixel 2 XL’in ekranına 10-15 saniye kadar çakmak tutuluyor. Sonrasında ise hasar meydana geliyor. Birçok amiral gemisinin bu testi başarıyla geçtiğinin altını çizelim.

Son olarak ise akıllı telefon el gücüyle bükülmeye çalışıyor. Pixel 2 XL’in bükülme testini başarıyla geçtiğini söyleyebiliriz.

İşte Google Pixel 2 XL sağlamlık testi videosu.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here