Google’ın VPN uygulaması şimdiye kadar Android ile sınırlıydı. Bugün Google’ın resmi bloğundan yapılan açıklamayla Google One VPN’in iOS tabanlı cihazlara da hizmet vermeye başladığı duyuruldu. Google VPN iOS platformuna gelmesinin yanı sıra 10 yeni ülkede daha kullanıma sunuldu. Detaylar haberimizde.

VPN hizmeti Google One uygulaması üzerinden iOS cihazlarda da kullanıma sunuldu. Bunun için iOS kullanıcılarının (iPhone ve iPad), Google One Premium planı satın alması gerekiyor. Ayrıca Premium plan, 5 aile üyesiyle ek ücret ödemeden paylaşılabiliyor. 5 aile üyesi android veya iOS kullanıcısı olabilir. VPN ayrıca 10 ülkede daha kullanıma sunuldu: Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, İrlanda, Hollanda, Norveç, İsveç ve İsviçre. Google tarafından yapılan açıklamada yakın zamanda daha fazla ülkede hizmet verileceği belirtildi.

google one vpn

Google tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Gizlilik ve güvenlik, yaptığımız her şeyin özüdür. Sistemlerimiz, çevrimiçi etkinliğinizi kimliğinize bağlamak için kimsenin VPN kullanmamasını sağlamaya yardımcı olmak için yerleşik gelişmiş güvenliğe sahiptir. İstemci kitaplıklarımız da açık kaynaklıdır ve uçtan uca sistemlerimiz bağımsız olarak denetlenmiştir. VPN’imiz, Internet of Secure Things Alliance’ın (ioXt) tam sertifikasına sahiptir ve ioXt’in sekiz güvenlik ilkesinin tümünü geçmiştir.” denildi.

Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini korumayı amaçlayan Google VPN, kullanımı kolaylaştıran ayrıca bazı ekstra özellikler de sunuyor:

  • Güvenli Bağlantıyı Kes: İnterneti yalnızca VPN etkinleştirildiğinde kullanır.
  • Uygulama Atlama: Belirli uygulamaların VPN yerine standart bir bağlantı kullanmasına izin verir.
  • Erteleme: VPN’yi geçici olarak kapatır.

Google One VPN’in yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık