Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Google Haritalara Favori Yer Kaydetme ve Paylaşma Özelliği Geldi

Google Haritalara Favori Yer Kaydetme ve Paylaşma Özelliği Geldi

0

En iyi harita ve navigasyon uygulaması denmeyi hak eden Google Haritalar aldığı yeni güncelleme ile favori yer kaydetme ve favori yer paylaşma özelliğine kavuştu.

Gitmek istediğimiz yere bizi en hızlı ve kolay bir şekilde ulaştıran Google Haritalar uygulamasına yepyeni bir özellik daha eklendi. Artık Google Haritalar servisinde istediğiniz mekanların konumunu kaydedebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Google yeni özelliğini hem resmi internet sitesinden hem de resmi youtube kanalından duyurdu. Yeni güncelleme hem iOS hem de Android uygulamasına geldi.

Bu güncelleme ile favori mekanlarınızın listesini oluşturabilir arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde başka kişilerin de favori mekanlarını takip edebilirsiniz.

Google Haritalarda bir yeri kaydetmek için Mekanı arayın ve ekranında altında çıkan mekan adını tutup yurakı doğru çekin. Açılan menüden Kaydet seçeneğini seçin. Aynı menüden Paylaş seçeneğini seçerek Whatsapp, Messenger, SMS, Eposta veya facebook ile o yeri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Kaydettiğiniz favori mekanları görüntülemek için Ana ekranda Menü simgesine dokunup açılan menüden “Yerleriniz” seçeneğini seçin. Burada kaydettiğiniz mekanları görebilirsiniz.

Google Haritalara dilerseniz, iş yerinizi veya eksik bir yeri ekleyebilirsiniz. Google Haritalara Yer Ekleme yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın