Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Google Haritalar Yeni Simge, Yeni Düzen ve Yeni Toplu Taşıma Bilgileriyle Güncellendi

Google Haritalar Yeni Simge, Yeni Düzen ve Yeni Toplu Taşıma Bilgileriyle Güncellendi

0

Google Haritalar, 15. doğum gününü yeni simgesi ve yeni özellikleriyle kutladı. 2005 yılında dünya haritasını çıkaran Google, o zamandan bu yana, bir haritanın yapabileceklerinin sınırlarını zorladı. A noktasından B noktasına kolayca gitmemize yardım eden Google Haritalar, dünyadaki şeyleri keşfetmemizi ve birçok işimizi halletme konusunda bizlere yardımcı oldu. Google Haritalar 15. yılında, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere dayanarak yeni bir görünüme ve yeni özelliklere kavuştu.

Google Haritalar ilk olarak 2005 yılında Android ve iOS’un varlığından önce kullanıma sunuldu. İlk zamanlar harita bilgisi sunan uygulama, akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda daha önemli bir yer tutmaya başladı. Adres sorma gibi bir alışkanlığımız Google Haritalar sayesinde kayboldu diyebiliriz. Bunun yanı sıra özellikle büyük ve yoğun trafiğe sahip şehirlerde gidilecek yere en hızlı şekilde gitmemize yardımcı oldu. İşte o günden bu güne Google Haritaların değişen simgesi.

Google Haritaları açtığınız zaman alt kısımda artık yeni bir menü sizi karşılıyor. Menüde, Keşfedin, İş/Ev ve Sizin İçin seçenekleri yer alıyor. Keşfet bölümünde, kişisel önerilerinize göre yeni yerler size gösteriliyor. Bunun yanı sıra yorumlarıyla birlikte yeni restoranları ve şehir merkezlerini arayabilirsiniz. İş/Ev menüsünde ise, iş ve ev arasında nasıl gidip geldiğinizi seçip, işe gidip geliş ayarlarınızı yaparak yola çıkmadan önce bilgi alabilirsiniz. Sizin için bölümde ise sizin için özel olarak seçilen etkinlik ve yerleri görebilir, gitmek istediğiniz yerleri listenize ekleyebilir ve takip etmek istediğiniz favori bölgeleri takip edebilirsiniz.

Toplu taşıma özellikleri de güncellendi. Canlı varış saatleri ve kalabalık tahminlerine ek olarak Google Haritalar, toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmenin yeni yönlerini sunacaktır.

Transit sürücüler artık sıcaklığı önceden görebilecekler, böylece nasıl giyinmeleri gerektiğini tahmin edebilecekler. Ayrıca, hangi tren veya otobüs hatlarının erişilebilir girişler sunduğunu ve engelli yolculara yardımcı olup olmadığını bilmelerini sağlayan yeni erişilebilirlik bilgileri sunulacak.

Google, Canlı Görünüm navigasyonunun kullanılabilirliğini “önümüzdeki aylarda” artıracak. Live View için yeni özellikler sunulması bekleniyor.

google canli harita

Güncellemeyi şimdi iOS veya Android’e indirebilirsiniz, bazı özelliklerin gelmesi biraz zaman alabilir. Şuan birkaç menü ve Simge değişmiş durumda.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın