Ana sayfa Haberler Google Hangouts’u Kapatmayacağını Duyurdu!

Google Hangouts’u Kapatmayacağını Duyurdu!

0

Geçtiğimiz gün 9to5Google‘da yer alan bir rapora dayandırarak Google’ın 2020 yılında Hangouts’u normal kullanıcılar için kapatacağını duyurmuştuk. Ancak bugün Google tarafından yapılan bir açıklamada Hangouts’un kapatılmayacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz gün 9to5Google’da yer alan raporla birlikte Hangouts’un kapatılacağı haberleri paylaşıldı. Ancak bugün Google Real Time Communications ürün lideri Scott Johnston, Twitter hesabından Hangouts’un kapatılmayacağını ancak normal kullanıcıların Hangouts Chat ve Hangouts Meet’e dönüştürüleceğini söyledi.

Biz de geçtiğimiz gün yaptığımız haberde Hangouts’un normal kullanıcılar için kapatılacağını, Hangouts Chat ve Hangouts Meet’in G Suite hizmeti olarak yoluna devam edeceğini belirtmiştik. Bu arada Hangouts Chat ve Hangouts Meet, G Suite hesapları gerektiren kurumsal odaklı hizmetlerdir. Bu dönüştürme hizmetinin nasıl yapılacağı şuan kafaları karıştırmış durumda.

Google özellikle son dönemlerde, beklediği ilgiyi görmeyen uygulamalarını rafa kaldırıyor. Ve bunu yaparken de kullanıcılarını maalesef pek dikkate almıyor. Çoğu kişi varsayılan olarak Whatsapp, Facebook Messenger, Telegram, WeChat veya iMessage’i seçmişken Google’ın bu saatten sonra insanları kendine çekebilecek bir mesajlaşma uygulaması yapabilmesini de sanmıyoruz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here