Ana sayfa Haberler Google Hangouts 2020’de Kaldırılıyor

Google Hangouts 2020’de Kaldırılıyor

0

Google’ın 2013 yılında Google Talk‘un halefi olarak kullanıma sunduğu anlık mesajlaşma uygulaması Hangouts için yolun sonuna gelindi. Güvenilir bir kaynak olan 9to5Google’da yayınlanan bir rapora göre, Google 2020 yılında Hangouts’u normal kullanıcılar için kaldıracak. Ancak Hangouts Chat ve Hangouts Meet, Google G Suite‘in parçası olmaya devam edecek.

Hangouts, anlık mesajlaşma ve grup sohbetleri için geliştirilmiş, Gmail üzerinden de mesajlaşmayı sağlayan Android’in varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak konumlandırılmıştı. Hangouts, kullanıma sunulduğundan bugüne kadar birçok önemli değişiklikler gördü. Ancak Google daha yeni hizmetleri olan Google Allo ve Duo‘ya odaklandı.

Apple’ın iMessage‘ına rakip bir mesajlaşma uygulaması yapması için Google üzerinde büyük bir baskı vardı. Ancak Hangouts bunu başarabilecek yapıda değildi. Birkaç yıl sonra Google, Allo ve Duo’yu kullanımı kolay yeni anlık mesajlaşma uygulamaları olarak kullanıma sundu ve Hangouts’u bir iş grubuna veya grup sohbet iletişim hizmetine dönüştürdü.

Şuan 9to5Google’da paylaşılan rapor bir iddia. Bunun gerçekleşeceği kesin değil ancak büyük ihtimalle Google Reader, Google Buzz ve 2019’da kaldırılması düşünülen Google Plus gibi Google Hangouts’da rafa kaldırılacak.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here