Ana sayfa Haberler Google Drive’a Whatsapp Yedeklemek Artık Ücretsiz

Google Drive’a Whatsapp Yedeklemek Artık Ücretsiz

0

Whatsapp uzun bir süredir konuşmalarınızı ve medyalarınızı Google Drive’a yedeklemenize imkan veriyordu. Ancak bu yedeklemeler Google Drive kotanıza yansıtılıyor ve belli bir boyuttan sonrası yedeklenemiyor veya ücrete tabi tutuluyordu. Bugün Google tarafından yapılan açıklamada artık Whatsapp yedeklerinin ücretsiz olarak Google Drive’a yedekleneceği duyuruldu.

Google ve Whatsapp arasında yapılan sözleşmeyle birlikte artık Whatsapp yedeği ücretsiz ve sınırsız olarak yedeklenebilecek. Google ve Whatsapp’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada Google Drive ücretsiz yedeklemenin bugünden itibaren başladığı ancak tüm kullanıcılara ulaşmasının 12 Kasım 2018’i bulacağı belirtildi.

Ayrıca açıklamada kullanıcılara bir de uyarı yapıldı. Yedeklemenin 1 yıldan eski yedekleri kapsamayacağı, veri kaybının olmaması için kullanıcıların elle yedekleme yapmaları gerektiği belirtildi.

Whatsapp, Google Drive Yedeği Oluşturmak için:

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Sohbetler > Sohbet Yedeği seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada YEDEKLE seçeneğini seçerek manuel olarak yedeğinizi oluşturun.
  • Aynı sayfanın altında yer alan Google Drive ayarları bölümüden Google Drive yedeklemesini otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here