Anasayfa Haberler Google, Android 8.0 Oreo’yu Resmen Tanıttı

Google, Android 8.0 Oreo’yu Resmen Tanıttı

0

Google an itibariyle yeni işletim sistemi versiyonu olan Android 8.0’ı Oreo adıyla tanıttı. Google yeni işletim sisteminde yine Nestle’nin bir çikolata markasını isim olarak belirledi.

Google’ın yeni işletim sistemi beklendiği gibi Oreo adıyla tanıtıldı. Büyük beklentilerin olduğu yeni Android versiyonu daha hızlı, daha güçlü ve daha akıllı özelliklerle geliyor. Android 8.0 Oreo yeni özelliklerinin yanı sıra 60’dan fazla yeni emojisiyle birlikte geliyor.

Android 8.0 Oreo daha yüksek güvenlik sunacak. Bunu sağlamak için Oreo, Google Play Protect uygulamasıyla beraber gelecek. Pil kullanımı için de optimizasyonlar sunacak olan Oreo, arka planda pil tüketen uygulamalar için de çözümler sunacak.

 

Android’in en son sürümü, resimli resim (picture-in-picture) desteği, bildirim noktaları, tamamen yeniden tasarlanmış emoji (60’dan fazla yenisi olan), Google Play Protect, pillerin uygulamalarla aşırı kullanımının sınırlanması, daha hızlı önyükleme hızları, otomatik doldurma sistemi ile birlikte geliyor.

Android Oreo, Pixel, Nexus 5X ve Nexus 6P cihazları için test ediliyor ve yakında aşamalı olarak piyasaya çıkması bekleniyor. Tabii ki son yapı Android Beta Programında kayıtlı olan cihazlara da gönderilecek.

Google ayrıca, yılın sonuna gelindiğinde Essential, General Mobile, HMD Global (Nokia), Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp ve Sony’den gelen cihazları Android Oreo ile birlikte başlatmak veya Android Oreo’ya yükseltmek için beklemeniz gerektiğini söylüyor.

 


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz